REVUELE FULL COVERAGE LIQUID CONCEALER - NEUTRAL TONE-ТЕЧЕН КОРЕКТОР 5ml

REVUELE FULL COVERAGE LIQUID CONCEALER - NEUTRAL TONE-ТЕЧЕН КОРЕКТОР 5ml

395 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 107298
Достапност: На залиха
Количина:

Коректор со интензивна пигментација, но лесна текстура. Совршено ги прикрива пигментациите, дамките, темните кругови под очите и сите несовршености на лицето. Текстурата не се набира околу фините линии и брчките. Може да се користи пред или по нанесување течна пудра.

СоставWATER / AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PROPYLENE GLYCOL, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, SILICA, ISONONYL ISONONANOATE, GLYCERIN, SORBITAN ISOSTEARATE, BORON NITRIDE, TRIMETHYLSILOXYSILICATE, BUTYLENE GLYCOL, PROPYLENE CARBONATE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, MAGNESIUM STEARATE, MAGNESIUM SULFATE, PHENOXYETHANOL, 1,2-HEXANEDIOL, HYDROXYACETOPHENONE, FRAGRANCE / PARFUM. MAY CONTAIN: CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Revuele REVUELE FULL COVERAGE LIQUID CONCEALER - NEUTRAL TONE-ТЕЧЕН КОРЕКТОР 5ml Коректор со интензивна пигментација, но лесна текстура. Совршено ги прикрива пигментациите, дамките, темните кругови под очите и сите несовршености на лицето. Текстурата не се набира околу фините линии и брчките. Може да се користи пред или по нанесување течна пудра. Состав: WATER / AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PROPYLENE GLYCOL, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, SILICA, ISONONYL ISONONANOA.. Category: Product #: 107298 Regular price: 395 ден. 395
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341