JUST GLYCOLIC ACID 7%  300ml

JUST GLYCOLIC ACID 7% 300ml

426 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 104860
Достапност: На залиха
Количина:

Just ACID Glycolic Acid 7% е тонер за пилинг за лице и врат. Ефикасна АХА со осветлувачки својства, гликолната киселина придонесува за помазна текстура и сјај на кожата. Ова соединение од 7% збогатено со Алое Вера, нежно ја ексфолира и освежува кожата.

Начин на користење: Нанесете неколку пати неделно навечер со памук на чиста и целосно сува кожа, избегнувајќи го пределот околу очите. Не комбинирајте со: Други директни киселини или ретиноиди.

Состојки: Water/Aqua,GlycolicAcid,Urea,PotassiumHydroxide,PropyleneGlycol, Sodium Hyaluronate, Aloe Vera Leaf Extract / Aloe Barbadensis Leaf Extract,ProvitaminB5/Panthenol,CollagenAmino Acids,Phenoxyethanol, PPG-1-PEG-9LaurylGlycolEther

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
REVOX JUST GLYCOLIC ACID 7% 300ml Just ACID Glycolic Acid 7% е тонер за пилинг за лице и врат. Ефикасна АХА со осветлувачки својства, гликолната киселина придонесува за помазна текстура и сјај на кожата. Ова соединение од 7% збогатено со Алое Вера, нежно ја ексфолира и освежува кожата. Начин на користење: Нанесете неколку пати неделно навечер со памук на чиста и целосно сува кожа, избегнувајќи го пределот околу очите. Не комбин.. Category: Product #: 104860 Regular price: 426 ден. 426
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341