KISS MAGNETIC Eyeliner/Eyelash KIT 01 - TEMPT - Комплет магнетни трепки + ајлајнер
  • KISS MAGNETIC Eyeliner/Eyelash KIT 01 - TEMPT - Комплет магнетни трепки + ајлајнер

KISS MAGNETIC Eyeliner/Eyelash KIT 01 - TEMPT - Комплет магнетни трепки + ајлајнер

1.099 ден.
Производител: KISS
Шифра на производ: 82750
Достапност: На залиха
Количина:

Комплетот содржи KISS магнетен ајлајнер и повторно употребливи магнетни трепки со 5 магнети со двојна јачина на секоја лента.

Дизајнирани со стил и одмереност. Полни трепки кои ги истакнуваат очите и им даваат гламурозен ефект. Трепките траат супер долго, лесно се нанесуваат и уште полесно се отстрануваат. 

Формулирани без простагландин, силикон, синтетички мириси и бои, парабени, петрохемикалии, ГМО и формалдехид. Збогатени со биотин, отпорни на ветер и дерматолошки тестирани.

Начин на употреба: Доколку е потребно, трепките може да се исечат на крајот од магнетот за полесно да се прилагодат на вашето око. Погрижете се да ја исечете трепката директно на магнетот. Мора да остане магнет на самите краеви на трепката за да се залепи за алјајнерот.  Нанесете од магнетниот ајлајнер по должината на очниот капак и почекајте додека не се исуши (протресете го шишето пред употреба!). Ставете ги трепките директно на исушениот ајлајнер.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

KISS KISS MAGNETIC Eyeliner/Eyelash KIT 01 - TEMPT - Комплет магнетни трепки + ајлајнер Комплетот содржи KISS магнетен ајлајнер и повторно употребливи магнетни трепки со 5 магнети со двојна јачина на секоја лента. Дизајнирани со стил и одмереност. Полни трепки кои ги истакнуваат очите и им даваат гламурозен ефект. Трепките траат супер долго, лесно се нанесуваат и уште полесно се отстрануваат.  Формулирани без простагландин, силикон, синтетички мириси и бои, парабени, петрохемик.. Category: Product #: 82750 Regular price: 1.099 ден. 1.099
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341