REVOX B77 HYALURONIC ACID LIP FILLER – with COLLAGEN, VITAMIN E and SHEA BUTTER 12ml
  • REVOX B77 HYALURONIC ACID LIP FILLER – with COLLAGEN, VITAMIN E and SHEA BUTTER 12ml

REVOX B77 HYALURONIC ACID LIP FILLER – with COLLAGEN, VITAMIN E and SHEA BUTTER 12ml

395 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 102613
Достапност: На залиха
Количина:

Алтернатива на инвазивните методи за зголемување на усните. Хијалуронската киселина веднаш ги навлажнува усните и ги прави видливо поистакнати и кадифено мазни. Помага да се намали видливоста на фините-тенки линии на усните и ги смирува испуканите делови на усните. Збогатен е со хранливи масла, антиоксиданси и состојки против стареење, па така овој филер, освен што делува на волуменскиот ефект на усните, истовремено ја подобрува и текстурата на кожата на усните. Поради неговото безбедно ниво на pH вредност, овој филер е погоден за секојдневна употреба.

Како се користи:

Наутро: нанесете на чиста кожа на устата. Потоа можете да го користите омилениот кармин или сјај за усни. Повторно нанесувајте неколку пати во текот на денот по потреба.

Навечер: нанесете на чиста кожа на устата и оставете да делува преку ноќ како хидратантна маска за усни. Се очекува привремено чувство на пецкање.

Состојки:

Water /  Aqua, Mineral Oil / Paraffinum Liquidum, Glycerin, Shea Butter / Butyrospermum Parkii Butter, Sunflower Seed Oil / Helianthus Annuus Seed Oil, Sorbitan Isostearate (and) Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Hydroxystearic Acid (and) Synthetic Wax (and) Triisostearin (and) Polybutene (and) Pentaerythrityl Tetraisostearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol (and) Ethylhexylglycerin, DMDM Hydantoin, Hydrolyzed Collagen, Sodium Hyaluronate, Vitamin E Acetate / Tocopheryl Acetate, Butylated Hydroxytoluene / BHT, Fragance / Parfum, Capsicum Frutescens Resin / Capsicum Frutescens, Benzyl Nicotinate, Hexyl Cinnamal, Linalool, Eugenol

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

REVOX REVOX B77 HYALURONIC ACID LIP FILLER – with COLLAGEN, VITAMIN E and SHEA BUTTER 12ml Алтернатива на инвазивните методи за зголемување на усните. Хијалуронската киселина веднаш ги навлажнува усните и ги прави видливо поистакнати и кадифено мазни. Помага да се намали видливоста на фините-тенки линии на усните и ги смирува испуканите делови на усните. Збогатен е со хранливи масла, антиоксиданси и состојки против стареење, па така овој филер, освен што делува на волуменскиот ефект на .. Category: Product #: 102613 Regular price: 395 ден. 395
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341