REVUELE FLAWLESS HD COVER FOUNDATION 03 Beige - ТЕЧНА ПУДРА 33ml

REVUELE FLAWLESS HD COVER FOUNDATION 03 Beige - ТЕЧНА ПУДРА 33ml

618 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 107649
Достапност: На залиха
Количина:

Лесна и течна пудра со формула која пружа природен финиш - совршена за беспрекорно мазен тен. Долготрајна, со целосна покривност и со екстра доза хидратација. Не ја суши кожата и не остава чувство на затегање.

СоставWATER / AQUA, DIMETHICONE, ISODODECANE, GLYCERIN, TITANIUM DIOXIDE / CI 77891, PROPYLENE GLYCOL, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, PHENYL TRIMETHICONE, C12-15 ALKYL BENZOATE, TRIDECYL TRIMELLITATE, SORBITAN SESQUIOLEATE, IRON OXIDE / CI 77492, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, SILICA, BORON NITRIDE, MAGNESIUM STEARATE, MAGNESIUM SULFATE, PHENOXYETHANOL, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, IRON OXIDE RED / CI 77491, PEG/PPG-15/15 DIMETHICONE, BLACK IRON OXIDE / CI 77499, SILICA DIMETHYL SILYLATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CAPRYLYL GLYCOL, ALUMINUM HYDROXIDE, FRAGRANCE / PARFUM, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Revuele REVUELE FLAWLESS HD COVER FOUNDATION 03 Beige - ТЕЧНА ПУДРА 33ml Лесна и течна пудра со формула која пружа природен финиш - совршена за беспрекорно мазен тен. Долготрајна, со целосна покривност и со екстра доза хидратација. Не ја суши кожата и не остава чувство на затегање. Состав: WATER / AQUA, DIMETHICONE, ISODODECANE, GLYCERIN, TITANIUM DIOXIDE / CI 77891, PROPYLENE GLYCOL, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, PHENYL TRIMETHICONE, C12-15 ALKYL BENZOATE, TRIDEC.. Category: Product #: 107649 Regular price: 618 ден. 618
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341