CYS EXFOLIATORS: REGENINE - Peeling Solution 30ml
  • CYS EXFOLIATORS: REGENINE - Peeling Solution 30ml

CYS EXFOLIATORS: REGENINE - Peeling Solution 30ml

339 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 101630
Достапност: На залиха
Количина:

Mикс од природни екстракти и млечни АХА киселини, за нежна ексфолијација, но и прихранување на кожата. Ја намалува пигментацијата на кожата, ја подобрува текстурата и ја измазнува.

Начин на употреба:

Нанесете неколку капки на врвовите на прстите и масирајте со кружни движења во кожата. Користете навечер по чистењето, проследено со
прихранувачко масло или хидратантна крема.

Состав:

Aqua, Propylene Glycol, Tartaric Acid, Pyrus Malus Fruit Extract, Citrus Medica Limonum Extract, Citric Acid, Hydrolyzed Grape Skin, Hydrolyzed Wheat Bran, Triethanolamine, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

ЗА СУВА И ЗРЕЛА КОЖА.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: regenine, exfoliators
Revuele CYS EXFOLIATORS: REGENINE - Peeling Solution 30ml Mикс од природни екстракти и млечни АХА киселини, за нежна ексфолијација, но и прихранување на кожата. Ја намалува пигментацијата на кожата, ја подобрува текстурата и ја измазнува. Начин на употреба: Нанесете неколку капки на врвовите на прстите и масирајте со кружни движења во кожата. Користете навечер по чистењето, проследено со прихранувачко масло или хидратантна крема. Состав: Aqu.. Category: Product #: 101630 Regular price: 339 ден. 339
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2023. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341