Revuele Retinol Moisturizer SPF30 40ml

Revuele Retinol Moisturizer SPF30 40ml

398 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 106246
Достапност: На залиха
Количина:

Последен заштитен чекор во вашата регенеративна утринска рутина против стареење на кожата. Лесен, но многу моќен крем за лице кој помага да се врати изгубената хидратација и еластичност и да се заштити кожата во текот на денот. Големата количина ретинол го засилува дејството на колагенот и факторот за заштита од сонце, ја минимизира видливоста на брчките, а ја зацврстува и зајакнува текстурата на кожата. Помага и во спречување на појавата на сончеви дамки. За помазна, посветла и помлада кожа. Сите типови на кожа, но особено кожата со знаци на стареење, би имале корист од дејството на состојките за измазнување и заштита на овој хидратантен крем со заштитен фактор 30.

СостојкиWater / Aqua, Ethylhexyl Dimethyl PABA, Ethylhexyl Salicylate, Cetearyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Polysorbate-20, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate, Shea Butter / Butyrospermum Parkii Butter, Phenoxyethanol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Vitamin A Palmitate / Retinyl Palmitate, Vitamin E Acetate / Tocopheryl Acetate, Pea Extract / Pisum Sativum Extract, Vitamin C / Ascorbic Acid, Bisabolol, Fragrance / Parfum, Disodium EDTA, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Butylated Hydroxytoluene / BHT.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Revuele Revuele Retinol Moisturizer SPF30 40ml Последен заштитен чекор во вашата регенеративна утринска рутина против стареење на кожата. Лесен, но многу моќен крем за лице кој помага да се врати изгубената хидратација и еластичност и да се заштити кожата во текот на денот. Големата количина ретинол го засилува дејството на колагенот и факторот за заштита од сонце, ја минимизира видливоста на брчките, а ја зацврстува и зајакнува текстурата на .. Category: Product #: 106246 Regular price: 398 ден. 398
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341