REVOX B77 HELP ACNE PRONE SKIN FLUID - Флуид за кожа склона кон акни 30ml

REVOX B77 HELP ACNE PRONE SKIN FLUID - Флуид за кожа склона кон акни 30ml

290 ден.415 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 102804
Достапност: На залиха
Количина:

Флуид со активна формула за мрсна кожа и кожа склона кон акни која ги таргетира акните, црнките и видливите пори. Длабински ја навлажнува кожата, а истовремено помага во регулирање на лачењето себум. Сукцинската киселина и силициум диоксид, имаат својства да ја омекнат кожата, помагаат да се контролира себумот, со што се намалува сјајот и вишокот маснотии, а делуваат и на грубата текстура на кожата. Бисабололот помага во лекувањето на несовршеностите. Со текот на времето, производот помага да се зајакне функцијата на бариерата на кожата. Ултра лесната течност што брзо се апсорбира не остава мрсна или леплива трага. Ја прави кожата хидрирана, свежа и матирана.

Начин на употреба: Нанесете доволно количество навечер на исчистена, сува кожа. Рамномерно измазнете од центарот на лицето кон надвор, избегнувајќи го пределот околу очите. Искористете го остатокот на вратот. Нанесете заштитен фактор наутро.

СостојкиWater / Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., Isododecane, Dimethicone/Bis-Isobutyl PPG-20 Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Silica, Urea, Sodium Salicylate, Bisabolol, Vitamin B3 / Niacinamide, Octyldodecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Succinic Acid, Fragrance / Parfum, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Styrene/Acrylates Copolymer, Coco-Glucoside, Triacetin.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

REVOX REVOX B77 HELP ACNE PRONE SKIN FLUID - Флуид за кожа склона кон акни 30ml Флуид со активна формула за мрсна кожа и кожа склона кон акни која ги таргетира акните, црнките и видливите пори. Длабински ја навлажнува кожата, а истовремено помага во регулирање на лачењето себум. Сукцинската киселина и силициум диоксид, имаат својства да ја омекнат кожата, помагаат да се контролира себумот, со што се намалува сјајот и вишокот маснотии, а делуваат и на грубата текстура на кожат.. Category: Product #: 102804 Regular price: 290 ден. 415
290
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341