REVOX B77 HELP ANTI-BLEMISH FACE CREAM - Крем за лице против флеки 50ml
  • REVOX B77 HELP ANTI-BLEMISH FACE CREAM - Крем за лице против флеки 50ml

REVOX B77 HELP ANTI-BLEMISH FACE CREAM - Крем за лице против флеки 50ml

410 ден.585 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 102767
Достапност: На залиха
Количина:

Крем за лице против флеки кој помага да се намалат несовршеностите на кожата. Збогатен е со колагенски амино киселини со одлични кондиционирачки и хидратантни својства. Хијалуронската киселина и ефикасната заштита од ултравиолетови зраци придонесуваат за одржување на свеж и млад изглед на кожата. Помага да се осветлат темните дамки и да се спречи нивното повторно појавување. Придонесува за посветла кожа со помалку видливи пигментациски флеки, помага да се минимизираат знаците на дисколорација и да се изедначи тенот на кожата за да се подобри нејзиниот природен сјај. Создава бариера против природна загуба на влага, подобрувајќи го задржувањето на влагата, помага да се намали видливоста на брчките, мимични линии и опуштените контури. Ја заштитува кожата од УВ зраците. Погодна и за најчувствителна кожа. 

Начин на употреба: Нанесете прилично количество по чистењето. Рамномерно измазнете од центарот кон надвор. Туп за да се апсорбира. Нанесете го остатокот на вратот.

СостојкиWater / Aqua, Octocrylene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Di-C12-13 Alkyl Malate, Diisopropyl Adipate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Dimethicone, Ethylhexyl Stearate,Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetyl Palmitate, Urea, Potassium Cetyl Phosphate, Synthetic Beeswax, Collagen Amino Acids, Lactic Acid, Glycolic Acid, Citric Acid, Malic Acid, Salicylic Acid, Sodium Hyaluronate, Vitamin B3 / Niacinamide, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Fragrance / Parfum, Triacetin.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

REVOX REVOX B77 HELP ANTI-BLEMISH FACE CREAM - Крем за лице против флеки 50ml Крем за лице против флеки кој помага да се намалат несовршеностите на кожата. Збогатен е со колагенски амино киселини со одлични кондиционирачки и хидратантни својства. Хијалуронската киселина и ефикасната заштита од ултравиолетови зраци придонесуваат за одржување на свеж и млад изглед на кожата. Помага да се осветлат темните дамки и да се спречи нивното повторно појавување. Придонесува за посветл.. Category: Product #: 102767 Regular price: 410 ден. 585
410
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341