REVOX B77 HELP ANTI DARK SPOT SERUM - Серум за кожа со потемни дамки 30ml
  • REVOX B77 HELP ANTI DARK SPOT SERUM - Серум за кожа со потемни дамки 30ml

REVOX B77 HELP ANTI DARK SPOT SERUM - Серум за кожа со потемни дамки 30ml

290 ден.415 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 102798
Достапност: На залиха
Количина:

Серум со активна формула за кожа со потемни дамки предизвикани од оштетување на сонцето, постинфламаторна хиперпигментација, хормонален дисбаланс, и други внатрешни и надворешни фактори. Антиоксидативниот комплекс на витамин Ц и ферулинска киселина со високи перформанси ја штитат кожата од слободните радикали и го изедначува тенот. Кожата добива мазен и сјаен изглед. Формулиран со Азелаична киселина, производот помага да се избледат темните дамки и пигментираните лузни од акни со текот на времето, како и да се спречи нивното повторно појавување. Лесниот серум се апсорбира веднаш, не оставајќи лепливи траги.

Начин на употреба

На целото лице: нанесете 3-4 капки навечер на исчистена, сува кожа. Рамномерно измазнете од центарот на лицето кон надвор, избегнувајќи го пределот околу очите. Искористете го остатокот на вратот. Нанесете заштитен фактор наутро.

Како третман на дамки: нанесете по потреба само на погодените области.

СостојкиWater / Aqua, Alpha-Arbutin, Vitamin B3 / Niacinamide, Polysorbate 20,  Vitamin C / Sodium Ascorbyl Phosphate, Ferulic Acid, Azelaic Acid, Lactic Acid, Glycolic Acid, Citric Acid, Malic Acid, Salicylic Acid, Hydroxyethyl Cellulose, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Fragrance / Parfum.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

REVOX REVOX B77 HELP ANTI DARK SPOT SERUM - Серум за кожа со потемни дамки 30ml Серум со активна формула за кожа со потемни дамки предизвикани од оштетување на сонцето, постинфламаторна хиперпигментација, хормонален дисбаланс, и други внатрешни и надворешни фактори. Антиоксидативниот комплекс на витамин Ц и ферулинска киселина со високи перформанси ја штитат кожата од слободните радикали и го изедначува тенот. Кожата добива мазен и сјаен изглед. Формулиран со Азелаична кисели.. Category: Product #: 102798 Regular price: 290 ден. 415
290
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341