REVOX B77 HELP ANTI REDNESS FACE CREAM - КРЕМ ЗА ЛИЦЕ ПРОТИВ ЦРВЕНИЛО 30ml

REVOX B77 HELP ANTI REDNESS FACE CREAM - КРЕМ ЗА ЛИЦЕ ПРОТИВ ЦРВЕНИЛО 30ml

290 ден.415 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 102774
Достапност: На залиха
Количина:

REVOX B77 HELP крем за лице против црвенило е чиста формула за чувствителна кожа која таргетира црвенило, сувост, непријатност и нарушена кожна бариера предизвикана од прекумерен пилинг или други груби фактори. Овој крем за бариера на влага збогатен со Алое ја спречува дехидрацијата додека ја зајакнува и поддржува заштитната функција на кожата. Со смирувачки активни состојки како алантоин, пантенол, уреа и екстракт од камилица, помага во ублажување на непријатноста. Ефикасно ја намалува појавата на црвенило и други знаци на иритација. Лесната, неверојатно нежна формула брзо се впива во епидермисот без триење. Ја остава кожата смирена, кадифено-мека и свежа. Без мирис.

Начин на употреба: Нанесете доволно количество навечер на исчистена, сува кожа. Рамномерно измазнете од центарот на лицето кон надвор, избегнувајќи го пределот околу очите. Искористете го остатокот на вратот. Нанесете заштитен фактор наутро.

СостојкиWater / Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin,  Coco-Caprylate/Caprate, Ceteareth-20, Glycol Cetearate, Urea, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract / Chamomilla Recutita Flower Extract, Soybean Oil / Glycine Soja Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Squalane, Provitamin B5 / Panthenol, Propylene Glycol, Vitamin B3 / Niacinamide, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate,  Octadecyl Di-t-butyl-4-hydroxyhydrocinnamate, Triacetin.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

REVOX REVOX B77 HELP ANTI REDNESS FACE CREAM - КРЕМ ЗА ЛИЦЕ ПРОТИВ ЦРВЕНИЛО 30ml REVOX B77 HELP крем за лице против црвенило е чиста формула за чувствителна кожа која таргетира црвенило, сувост, непријатност и нарушена кожна бариера предизвикана од прекумерен пилинг или други груби фактори. Овој крем за бариера на влага збогатен со Алое ја спречува дехидрацијата додека ја зајакнува и поддржува заштитната функција на кожата. Со смирувачки активни состојки како алантоин, пантено.. Category: Product #: 102774 Regular price: 290 ден. 415
290
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341