REVUELE CLASSY NUDE EYESHADOW COLLECTION - КОМПЛЕТ СЕНКИ 15gr

REVUELE CLASSY NUDE EYESHADOW COLLECTION - КОМПЛЕТ СЕНКИ 15gr

449 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 107809
Достапност: На залиха
Количина:

Палетата содржи интензивно пигментирани сенки за очи кои овозможуваат вистинска игра на комбинации. Сенките за очи можете да ги користите за да создадете помека дневна шминка, која лесно можете да ја надградите во поизразена вечерна шминка. Сите сенки имаат свиленкаста мека текстура и лесно се нанесуваат и мешаат. 

СоставTALC, MICA, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, MAGNESIUM STEARATE, SILICA, DIMETHICONE, PARAFFINUM LIQUIDUM / MINERAL OIL, ETHYLHEXYL PALMITATE, POLYISOBUTENE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, HYDROXYACETOPHENONE, CHLORPHENESIN, TIN OXIDE. May contain: CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 42090, CI 16035, CI 77007, CI 19140, CI 77266, CI 77510, CI 77891, CI 15850, CI 45410, CI 75470.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Revuele REVUELE CLASSY NUDE EYESHADOW COLLECTION - КОМПЛЕТ СЕНКИ 15gr Палетата содржи интензивно пигментирани сенки за очи кои овозможуваат вистинска игра на комбинации. Сенките за очи можете да ги користите за да создадете помека дневна шминка, која лесно можете да ја надградите во поизразена вечерна шминка. Сите сенки имаат свиленкаста мека текстура и лесно се нанесуваат и мешаат.  Состав: TALC, MICA, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, MAGNESIUM STEARATE, SILICA, DIMET.. Category: Product #: 107809 Regular price: 449 ден. 449
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341