PRO-BIO SKIN BALANCE PROBIOTIC SLEEPING FACE MASK 50ml

PRO-BIO SKIN BALANCE PROBIOTIC SLEEPING FACE MASK 50ml

489 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 105775
Достапност: На залиха
Количина:

Чекор 5 - ПРОБИОТСКА НОЌНА МАСКА ЗА СПИЕЊЕ. Интензивна пробиотска хидратантна маска за блескав изглед на сите типови кожа, а особено на чувствителна, иритирана и нетолерантна кожа. Иновативната пробиотска технологија ја подобрува заштитната функција на кожата и го одржува природниот микробиом на кожата. Богатата формула, овозможува интензивна длабинско прихранување, хидратација и смирување на кожата. За мирен сон и прекрасна кожа наутро.

Начин на користење: Користете навечер, 1-2 пати неделно. Нанесете мал слој на лицето и оставете го да се впие во кожата. Оставете да делува преку ноќ. Измијте го лицето наутро. Внимание: Можна е индивидуална нетолеранција на која било од состојките. Се препорачува да се изврши тест за чувствителност. Избегнувајте контакт со очите. Во случај на контакт со очи, веднаш исплакнете со вода.

СостојкиWater / Aqua, Shea Butter / Butyrospermum Parkii Butter, Glycerin, Kaolin, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Ethylhexyl Stearate, Betaine, Maltodextrin, Lactobacillus Ferment, Aloe Vera Extract / Aloe Barbadensis Leaf Extract, Phenoxyethanol, Inulin, Alpha-Glucan Оligosaccharide, Provitamin B5 / Panthenol, Propylene Glycol, Bisabolol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Fragrance / Parfum, Disodium EDTA.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Revuele PRO-BIO SKIN BALANCE PROBIOTIC SLEEPING FACE MASK 50ml Чекор 5 - ПРОБИОТСКА НОЌНА МАСКА ЗА СПИЕЊЕ. Интензивна пробиотска хидратантна маска за блескав изглед на сите типови кожа, а особено на чувствителна, иритирана и нетолерантна кожа. Иновативната пробиотска технологија ја подобрува заштитната функција на кожата и го одржува природниот микробиом на кожата. Богатата формула, овозможува интензивна длабинско прихранување, хидратација и смирување на кожа.. Category: Product #: 105775 Regular price: 489 ден. 489
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341