Revuele Vitamin C Eye contour fluid 25ml

Revuele Vitamin C Eye contour fluid 25ml

279 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 106222
Достапност: На залиха
Количина:

Чекор #4 во рутината за блескава кожа. Моќен антиоксиданс кој интензивно делува на нежната регија околу очите: ја подобрува еластичноста на кожата и ја намалува видливоста на тенките фини линии. Големото количество на стабилизиран витамин Ц помага да се намалат темните кругови околу очите и знаците на замор. Редовната употреба ќе овозможи брзо и видливо подобрување на состојбата на нежната кожа околу очите - подмладена кожа со блескав сјај. Одговара на сите типови кожи, но особено на оние кои се склони кон дехидрирање, темни, подуени и истакнати подочници.

СостојкиWater / Aqua, Glycerin, Vitamin C / Sodium Ascorbyl Phosphate, Xanthan Gum, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Pectin, Proline, Serine, Arginine, Glucose, Butylene Glycol, Carrageenan Еxtract / Chondrus Crispus Extract, Ethylhexylglycerin, Caffeine, Vitamin B3 / Niacinamide, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Phenoxyethanol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Fragrance / Parfum, Disodium EDTA.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Revuele Revuele Vitamin C Eye contour fluid 25ml Чекор #4 во рутината за блескава кожа. Моќен антиоксиданс кој интензивно делува на нежната регија околу очите: ја подобрува еластичноста на кожата и ја намалува видливоста на тенките фини линии. Големото количество на стабилизиран витамин Ц помага да се намалат темните кругови околу очите и знаците на замор. Редовната употреба ќе овозможи брзо и видливо подобрување на состојбата на нежната кожа ок.. Category: Product #: 106222 Regular price: 279 ден. 279
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341