Revuele Vitamin C Moisturizer SPF20 50ml

Revuele Vitamin C Moisturizer SPF20 50ml

398 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 106208
Достапност: На залиха
Количина:

Чекор #3 во рутината за блескава кожа. Лесна, хидратантна формула, богата со витамин Ц, која помага да се заштити кожата од слободни радикали и предвремено стареење. Со редовна употреба ги обезбојува темните дамки, што резултира со почист, побистар и изедначен тен, затегната кожа и здрав блескав сјај. Овој лесен, а интензивно осветлувачки крем, одговара на сите типови кожи, но особено годи на уморна кожа, како и на кожа склона кон хиперпигментација. Кремот за лице има заштитен фактор 20.

СостојкиWater / Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Dimethyl PABA, Glyceryl Stearate SE, Vitamin B3 / Niacinamide, Vitamin C / Sodium Ascorbyl Phosphate, Ethylhexyl Salicylate, Cetearyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Сoco-Caprilate/Caprate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetyl Palmitate, Provitamin B5 / Panthenol, Propylene Glycol,  Phenoxyethanol, Butylene Glycol,  Carbomer, Polysorbate 20, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Sodium Lactate, Allantoin, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Vitamin E Acetate / Tocopheryl Acetate, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Fragrance / Parfum, Disodium EDTA.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Revuele Revuele Vitamin C Moisturizer SPF20 50ml Чекор #3 во рутината за блескава кожа. Лесна, хидратантна формула, богата со витамин Ц, која помага да се заштити кожата од слободни радикали и предвремено стареење. Со редовна употреба ги обезбојува темните дамки, што резултира со почист, побистар и изедначен тен, затегната кожа и здрав блескав сјај. Овој лесен, а интензивно осветлувачки крем, одговара на сите типови кожи, но особено годи на умор.. Category: Product #: 106208 Regular price: 398 ден. 398
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341