REVUELE SERUM FOUNDATION + HA VERY LIGHT - ТЕЧНА ПУДРА + ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА 30ml

REVUELE SERUM FOUNDATION + HA VERY LIGHT - ТЕЧНА ПУДРА + ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА 30ml

669 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 107717
Достапност: На залиха
Количина:

Екстремно хидратантна формулација збогатена со состојки за нега на кожата, која обезбедува лесна покривност и природен финиш. Збогатена со хијалуронска киселина, обезбедува ефект на полност на кожата. По нанесувањето, текстурата се прилагодува на тенот, пружа совршен финиш и исклучителна хидратација.

Состав: WATER / AQUA, DIMETHICONE, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, NEOPENTYL GLYCOL DIETHYLHEXANOATE, TITANIUM DIOXIDE / CI 77891, TRIOCTYLDODECYL CITRATE, GLYCERIN, PEG-10 DIMETHICONE, IRON OXIDE / CI 77492, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, TRIMETHYLSILOXYSILICATE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, PHENOXYETHANOL, SODIUM CHLORIDE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, TREHALOSE, IRON OXIDE RED / CI 77491, XYLITYLGLUCOSIDE, BLACK IRON OXIDE / CI 77499, SACCHARIDE ISOMERATE, MAGNESIUM SULFATE, ANHYDROXYLITOL, ALLANTOIN, TRIETHOXYSILYLETHYL POLYDIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CAPRYLYL GLYCOL, XYLITOL, ISOPROPYL TITANIUM TRIISOSTEARATE, SODIUM HYALURONATE, CITRIC ACID, SODIUM CITRATE, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Revuele REVUELE SERUM FOUNDATION + HA VERY LIGHT - ТЕЧНА ПУДРА + ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА 30ml Екстремно хидратантна формулација збогатена со состојки за нега на кожата, која обезбедува лесна покривност и природен финиш. Збогатена со хијалуронска киселина, обезбедува ефект на полност на кожата. По нанесувањето, текстурата се прилагодува на тенот, пружа совршен финиш и исклучителна хидратација. Состав: WATER / AQUA, DIMETHICONE, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, NEOPENTYL GLYCOL DIETHYLHEXANOATE,.. Category: Product #: 107717 Regular price: 669 ден. 669
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341