Watermelon Moisturizing Liquid Eye Patches 50ml

Watermelon Moisturizing Liquid Eye Patches 50ml

124 ден.309 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 104303
Достапност: На залиха
Количина:

Иновативен производ кој ја хидратира и затегнува кожата околу очите и ја намалува видливоста на подочниците. Лесна гел формула со екстракти од лубеница, Lipomoist complex и кофеин за брза апсорпција и уште побрзи ефекти на затегната кожа и свеж изглед на зрелата кожa.

Нежно нанесете 2 пумпи од производот на сува, чиста кожа во пределот под секое око, 1-2 пати неделно. Оставете 10-15 минути и нежно исплакнете со вода. Избегнувајте контакт со очите! Во случај на контакт со очите, веднаш исплакнете со многу вода. 

Внимание: Можна е индивидуална нетолеранција на која било од состојките. Пред првата употреба, се препорачува да се изврши тест за чувствителност.

 

Состојки: Water / Aqua, Glycerin, Xanthan Gum (and) Phenoxyethanol (and) Caprylyl Glycol (and) Hydrolyzed Wheat Protein (and) Hydrolyzed Soy Protein (and) Pectin (and) Arginine (and) Proline (and) Serine (and) Butylene Glycol (and) Glucose (and) Tocopherol (and) Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Provitamin B5 / Panthenol, Caffeine, Watermelon Fruit Extract / Citrullus Lanatus Fruit Extract, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Fragrance / Parfum, Disodium EDTA, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Acid Red 33 / CI 17200.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: watermelon, liquid, eye, patches
Revuele Watermelon Moisturizing Liquid Eye Patches 50ml Иновативен производ кој ја хидратира и затегнува кожата околу очите и ја намалува видливоста на подочниците. Лесна гел формула со екстракти од лубеница, Lipomoist complex и кофеин за брза апсорпција и уште побрзи ефекти на затегната кожа и свеж изглед на зрелата кожa. Нежно нанесете 2 пумпи од производот на сува, чиста кожа во пределот под секое око, 1-2 пати неделно. Оставете 10-15 минути и не.. Category: Product #: 104303 Regular price: 124 ден. 309
124
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341