White Clay Shower Gel – Освежувачки гел за туширање со бела глина (каолин) 300ml
  • White Clay Shower Gel – Освежувачки гел за туширање со бела глина (каолин) 300ml

White Clay Shower Gel – Освежувачки гел за туширање со бела глина (каолин) 300ml

119 ден.298 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 102071
Достапност: На залиха
Количина:

Најмек тип на глина кој има силен детокс ефект и го прави овој гел соодветен за секојдневна употреба. Ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата и одговара на сите типови кожа.

Начин на употреба:

Нанесете на влажна кожа. Нежно масирајте и исплакнете темелно со вода.

Состав: 

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Acrylates Crosspolymer, Coco – Glucoside, Cocamide DEA, PEG-4 Distearyl Ether, Distearyl Ether, Dicaprylyl Ether, Sodium Chloride, Kaolin, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Phenoxyethanol, Parfum, Triethanolamine..

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: white, clay, gel
Revuele White Clay Shower Gel – Освежувачки гел за туширање со бела глина (каолин) 300ml Најмек тип на глина кој има силен детокс ефект и го прави овој гел соодветен за секојдневна употреба. Ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата и одговара на сите типови кожа. Начин на употреба: Нанесете на влажна кожа. Нежно масирајте и исплакнете темелно со вода. Состав:  Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Acrylates Crosspolymer, Coco – Glucoside, Cocami.. Category: Product #: 102071 Regular price: 119 ден. 298
119
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2023. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341