Распродадено
3.0 BLACK CHOCOLATE 100% NATURAL HERBAL HAIR COLOR
  • 3.0 BLACK CHOCOLATE 100% NATURAL HERBAL HAIR COLOR
  • 3.0 BLACK CHOCOLATE 100% NATURAL HERBAL HAIR COLOR
  • 3.0 BLACK CHOCOLATE 100% NATURAL HERBAL HAIR COLOR

3.0 BLACK CHOCOLATE 100% NATURAL HERBAL HAIR COLOR

335 ден.
Производител: VENITA
Шифра на производ: 19274
Достапност: Out Of Stock
Количина:

ЦРНА ЧОКОЛАДНА 100% ПРИРОДНА БОЈА ОД БИЛКИ оптимална количина за долга коса

 

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА:

VENITA-РАСТИТЕЛНИ БОИ ЗА КОСА-100% ПРИРОДНИ

VENITA-РАСТИТЕЛЕН КОНДИЦИОНЕР-100% ПРИРОДЕН

Природните билки имаат моќ која потекнува од самата природа. Тоа е потврдено од експертите на Ајурведа медицината и философија на живеење уште пред илјадници години. Природните билки многу успешно може да ја обојат косата и истовремено ја одржуваат сјајна и здрава

Природна моќ од чистите билки VENITA 100% ПРИРОДНИ:

·         Долготрајни ефекти со природен сјај и стимулирање на растот на косата

·         Оптимално покривање на седите влакна

·         Згуснување на косата и поголем волумен

·         Можност за комбинирање на состојките за постигнување индивидуална нијанса

·         Одговара за луѓе со сензитивна кожа

·         Препорачано за сите што практикуваат ВЕГАН стил на живеење

СОВЕТИ

NEUTRAL-одлична за тенка и слаба коса ( после салонски третмани), ја регенерира, згуснува косата и го зголемува волуменот. Може да даде нежна жолтеникава или зелена нијанса на тенка и слаба коса, па затоа се препорачува тест на прамен пред да се обои целата коса

PURE HENNA-ја зајакнува и подобрува структурата на косата. Одлична е за да се добие црвена или длабоко црвена нијанса кај послаби коси. На темна  коса се постигнува нијанса на црвено браон или махагони

PURE INDIGO- одлична за темна коса, да даде длабочина на бојата. Индиго може да даде зеленкаста нијанса на руса, сива или светла коса, па затоа се препорачано е претходно да ја обоите косата со пре-кна (6.46). Следниот ден може да се користи pure indigo (1.11) или да се меша (3.0, 4.0). Ако се нанесува на сива0побелена коса, многу светла или оштетена коса, резултатот од боењето/нијансирањето може да биде поразличен од тој што е прикажан на пакувањето или каталогот. Затоа се препорачува претходно да се обои само еден прамен. Направете го тоа според инструкциите за боење на пакувањето, оставете да делува според упатството, измијте и проверете го ефектот. Да не се користи веднаш после: трајна ондулација, боење или бланширање. Во такви случаи да се почека 2 недели. Крајните ефекти од боењето зависат од индивидуалниот квалитетот на косата како и од нејзината претходна/основна боја. Заштитете ја кожата на лицето и вратот со нанесување на заштитен крем. Заштитете ја облеката.

Алергиите се сега чест феномен. За да бидете сигурни и да спречите појава на алергија, направете тест за алергија 48 часа пред употреба на овој производ. Користете заштитни ракавици. Измијте ја добро косата после третманот

ТЕСТ ЗА АЛЕРГИЈА: Нанесете мала количина од припремената смеса зад увото. Повторете го тоа 2-3 пати со мали интервали и дозволете да се исуши смесата. По 60 мин измијте со многу вода. Доколку се појави алергиска реакција во следните 48 Часа, не го користете овој производ за боење на косата

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА

Измешајте ги билките со вода до постигнување хомогена кремаста текстура-без грутки.. Види ја табелата 1. Измијте ја косата со шампон (без силикони)                                                                                                                                                 Табела 1

Venita

100% Natural

Температура на вода

Совети/препораки

Neutral

(Senna/Cassia)

Околу 80⁰ С

Измешајте со топла вода и нанесете на косата веднаш по подготовката, а температурата да одговара на скалпот

6.46 Henna (Chna)

Околу 80⁰ С

Додека ја мешате со вода, може да додадете сок од лимон и оставете ја смесата на топло место 12-24 часа или 2 часа на 35⁰ С. Благодарение на процесот на закиселување на к’ната, ќе добиете поинтензивна боја на косата

3.0 Chocolate Black-Чоколадно црна

4.0 Brown-Кафена

3.34 Hazel Brown- Лешник кафена

1.11 Black Indigo – Црна индиго

 

Околу 50⁰ С

 

 

 

 

35⁰С - 50⁰С

 

 

Измешајте со топла вода или со црн чај. Нанесете на косата веднаш по припремата, а да одговара температурата на скалпот. За косите кои потешко примаат природна боја, може да додадете мала лажичка сол. На руса, сива/побелена коса или осветлена препорачуваме претходно боење со 6.46 Henna (Chna)

Пред да ја нанесете смесата од билки на косата, задолжително проверете дали температурата одговара на скалпот. Разладете ја многу топлата смеса или затоплете ја ладната смеса, доколку има потреба. Од кога ќе постигнете соодветна температура за кожата, нанесете ја смесата на миена влажна или сува коса, од коренот кон врвовите, прамен по прамен. Од кога ќе ја нанесете целата смеса, покријте ја главата со капа и замотајте ја со пешкир. Интензитетот на бојата зависи од топлината и од времетраењето на акцијата на боење. Види табела 2

Venita

100% Natural

Време на делување

минимум

максимум

 

Neutral Senna/Cassia)

60 минути

6 часа

 

6.46 Henna (Chna)

3.0 Chocolate Black-Чоколадно црна

4.0 Brown-Кафена

3.34 Hazel Brown- Лешник кафена

1.11 Black Indigo – Црна индиго

 

 

30 минути до 2 часа

После ова време измијте ја косата со многу вода-топла, но не користете шампон ниту кондиционер

Исушете ја и стилизирајте!

Не ја мијте косата во следните 48 часа,за тоа време ќе добие природна боја. Не се однесува на Neutral Senna/Cassia)

Може да се случи крајната нијанса на бојата да се разликува од нијансата која се постигнала одма после боењето. Не се однесува на Neutral Senna/Cassia)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
VENITA 3.0 BLACK CHOCOLATE 100% NATURAL HERBAL HAIR COLOR ЦРНА ЧОКОЛАДНА 100% ПРИРОДНА БОЈА ОД БИЛКИ оптимална количина за долга коса   УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА: VENITA-РАСТИТЕЛНИ БОИ ЗА КОСА-100% ПРИРОДНИ VENITA-РАСТИТЕЛЕН КОНДИЦИОНЕР-100% ПРИРОДЕН Природните билки имаат моќ која потекнува од самата природа. Тоа е потврдено од експертите на Ајурведа медицината и философија на живеење уште пред илјадници години. Природните билки многу успешно .. Category: Product #: 19274 Regular price: 335 ден. 335
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341