REVOX BUZZ Face Mask Intense Regeneration - Маска за лице 65ml

REVOX BUZZ Face Mask Intense Regeneration - Маска за лице 65ml

319 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 103542
Достапност: На залиха
Количина:

Маска за лице за интензивна регенерација. Кремаста маска со длабоко негувачки и интензивни регенерирачки состојки која ќе ја врати енергијата на кожата. Изобилува со:

• Екстракт од мед - еликсир на природна убавина. Богата со протеини и минерали, промовира хидратација и го подобрува природниот сјај на кожата.

• Лимон - извор на витамин Ц, помага да се изедначи тонот на кожата.

• Церамиди - формираат заштитна бариера на кожата и помагаат во одложување на процесот на стареење на кожата.

Начин на употреба: Нанесете мала количина од маската на исчистена кожа. Оставете околу 10-15 минути и исплакнете со млака вода. Користете 1 до 2 пати неделно.

Внимание: Можна е индивидуална нетолеранција на која било од состојките. Пред првата употреба, се препорачува да се изврши тест за чувствителност.

СостојкиWater / Aqua, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Myristyl Myristate, Tridecyl Stearate (and) Tridecyl Trimellitate (and) Dipentaerythrityl Hexacaprylate/ Hexacaprate, Lemon Peel Extract / Citrus Limon Peel Extract, Propylene Glycol, Honey Extract / Mel Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Vegetal Ceramides / Butylene Glycol (and) Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Allantoin, Phenoxyethanol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Fragrance / Parfum, Gluconolactone, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Calcium Gluconate, Hexyl Cinnamal.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

REVOX REVOX BUZZ Face Mask Intense Regeneration - Маска за лице 65ml Маска за лице за интензивна регенерација. Кремаста маска со длабоко негувачки и интензивни регенерирачки состојки која ќе ја врати енергијата на кожата. Изобилува со: • Екстракт од мед - еликсир на природна убавина. Богата со протеини и минерали, промовира хидратација и го подобрува природниот сјај на кожата. • Лимон - извор на витамин Ц, помага да се изедначи тонот на кожата. • Церамиди .. Category: Product #: 103542 Regular price: 319 ден. 319
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341