Hada Labo Sun face cream - light hydrator SPF 30 50ml

Hada Labo Sun face cream - light hydrator SPF 30 50ml

700 ден.875 ден.
Производител: Hada Labo Tokyo
Шифра на производ: 62802
Достапност: На залиха
Количина:

Лесен хидратантен крем за лице со висок фактор на заштита SPF 30, кој гарантира заштита од сончеви УВА/УВБ зраци, кои се главната причина за предвремено стареење на кожата, појава на дамки, флеки и пеги. Комбинација  од супер хијалуронска киселина + пантенол + еластин + колаген. Лесна, немрсна текстура, брзо апсорбирачка и може да се нанесува и на влажна кожа.

Одличен за употреба во текот на цела година - препорачан од дерматолози.

Состојки: Aqua, Butylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Triethylhexanoin, Glycerin, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sorbitan Sesquioleate, Panthenol, Polyester-5, Sodium Acetate, Sodium Silicoaluminate, Xanthan Gum, Polysorbate 60, Sodium Acetylated Hyaluronate, Alcohol, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Squalane, Sorbitan Isostearate, BHT, Disodium EDTA, Caprylhydroxamic Acid, Propanediol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Hada Labo Tokyo Hada Labo Sun face cream - light hydrator SPF 30 50ml Лесен хидратантен крем за лице со висок фактор на заштита SPF 30, кој гарантира заштита од сончеви УВА/УВБ зраци, кои се главната причина за предвремено стареење на кожата, појава на дамки, флеки и пеги. Комбинација  од супер хијалуронска киселина + пантенол + еластин + колаген. Лесна, немрсна текстура, брзо апсорбирачка и може да се нанесува и на влажна кожа. Одличен за употреба во текот на це.. Category: Product #: 62802 Regular price: 700 ден. 875
700
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341