JAPANESE RITUAL SMOOTHING FACE SERUM
  • JAPANESE RITUAL SMOOTHING FACE SERUM
  • JAPANESE RITUAL SMOOTHING FACE SERUM

JAPANESE RITUAL SMOOTHING FACE SERUM

369 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 103207
Достапност: На залиха
Количина:

Нежна нелеплива текстура изработена по формула која брзо го обезбедува оптималното хидратантно ниво, ја измазнува и подкрева кожата и го подобрува сјајот. Добитна комбинација од совршен микс на екстрактите од цветови од јапонска цреша + оризово млеко + хијалуронска киселина + алантоин. Одговара на сите типови кожа, а особено годи на сува и уморна кожа


Revox B77 – JAPANESE RITUAL – ЈАПОНСКИ РИТУАЛ

Претворете ја вашата дневна рутина за нега на лице во релаксирачки ритуал за убавина. Линијата е инспирирана од јапонскиот ритуал на убавина и тајната на младешки изглед, а прилагодена на потребите на вашата кожа, во согласност со нејзиниот природен ритам.... Нежна формула, лесна текстура, пријатен нежен мирис и богатство од екстракти од цветови од јапонски цреши и оризово млеко.

Производите се наменети за возраст 25+

Revox  B77- JAPANESE RITUAL SMOOTHING FACE SERUM- Cherry blossom & rice oil

Серум за измазнување на лицето според јапонски ритуал. Серумот изобилува со:

  •  екстракти од цветови од јапонски цреши - ја поддржуваат регенерацијата на кожата и спречуваат губење на водата, ја хранат кожата и вршат детоксификација
  •  оризово млеко - брзо ја подобрува еластичноста на кожата
  •  хијалуронска киселина-  исконскиот “извор на младост” кој ја врзува водата во епидерми-сот со што го одржува природното ниво на хидратација кожата и видливо ја намалува изразеноста на брчките
  • алантоин ја смирува кожата и го заокружува процесот на измазнување

Целокупната грижа на овој серум е да обезбеди оптимално ниво на хидратација и да го забави процесот на стареење на кожата. Има нежна и нелеплива текстура, лесно се апсорбира, со што овозможува моментално измазнување и подкревање на кожата, а со тоа и подобрување на сјајот


Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
REVOX JAPANESE RITUAL SMOOTHING FACE SERUM Нежна нелеплива текстура изработена по формула која брзо го обезбедува оптималното хидратантно ниво, ја измазнува и подкрева кожата и го подобрува сјајот. Добитна комбинација од совршен микс на екстрактите од цветови од јапонска цреша + оризово млеко + хијалуронска киселина + алантоин. Одговара на сите типови кожа, а особено годи на сува и уморна кожа Revox B77 – JAPANESE RITUAL – ЈАПОНСКИ РИ.. Category: Product #: 103207 Regular price: 369 ден. 369
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341