JUST Skin Therapy Oil 75ml - OUTLET

JUST Skin Therapy Oil 75ml - OUTLET

182 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 102781
Достапност: На залиха
Количина:

JUST REVOX SKIN THERAPY OIL МАСЛО ЗА СПЕЦИЈАЛЕН ТРЕТМАН НА КОЖАТА. Помага да се намали видливоста на: СТРИИ, ЛУЗНИ, ФЛЕКИ, ПИГМЕНТИРАНИ ДАМКИ, СПРЕЧУВА ДЕХИДРИРАЊЕ &  СТАРЕЕЊЕ НА КОЖАТА

Совршено МАСЛО збогатено со масло од лаванда, Витамин Е и иновативниот комплекс OleoSoft-4 комбинација која докажано ќе ја подобри и зголеми еластичноста на кожата, интензивно ќе ја хидратира и ефикасно ќе делува против појава на стрии. Лесна текстура, многу брзо се апсорбира, не остава мрсни траги а кожата е инстантно е нахранета и останува долготрајно мека и нежна.

СТРИИ помага превентивно против појава на стрии, но и ја намалува видливоста на стрии кои настанале во текот на бременоста или при губење на тежина.

ЛУЗНИ ја подобрува сосотојбата на кожа со лузни и ја намалува нивната видливост.

ДЕХИДРИРАЊЕ И СТАРЕЕЊЕ НА КОЖАТА Брзо го подобрува надворешниот изглед на уморна кожа, без сјај и енергија како и кожа со видливи брчки. Покажува воодотпрни својства, па така може многу успешно да ја заштити кожата од сушење во текот на ладни и ветровити денови.

ФЛЕКИ брзо ја намалува видливоста на флеки и пигментирани дамки. 

СостојкиParaffinum Liquidum, Caprylic/ Capric Triglyceride, Olive Glycerides, Almond Glycerides, Linseed Glycerides, Borage Seed Glycerides, Vitamin E Acetate/ Tocopheryl Acetate, Bisabolol, Lavender Oil/ Lavandula Angustifolia Oil, D&C Red No.17/ CI 26100, Linalool, Limonene.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

REVOX JUST Skin Therapy Oil 75ml - OUTLET JUST REVOX SKIN THERAPY OIL МАСЛО ЗА СПЕЦИЈАЛЕН ТРЕТМАН НА КОЖАТА. Помага да се намали видливоста на: СТРИИ, ЛУЗНИ, ФЛЕКИ, ПИГМЕНТИРАНИ ДАМКИ, СПРЕЧУВА ДЕХИДРИРАЊЕ &  СТАРЕЕЊЕ НА КОЖАТА Совршено МАСЛО збогатено со масло од лаванда, Витамин Е и иновативниот комплекс OleoSoft-4 комбинација која докажано ќе ја подобри и зголеми еластичноста на кожата, интензивно ќе ја хидратира и ефикасно ќе делув.. Category: Product #: 102781 Regular price: 182 ден. 182
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341