JUST SQUALANE 30ml - OUTLET

JUST SQUALANE 30ml - OUTLET

275 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 101401
Достапност: На залиха
Количина:

Just Squalane 30мл Прихранувачко масло

Серум базиран на сквален за хидратација на кожата на лицето.Скваланот е природна супстанца што нашето тело ја произведува и чија концентрација, со стареењето се намалува во организмот.

Маслото од сквалан обезбедува извонредна хидратација и ја прави кожата мека и хидрирана.

Текстурата на серумот е лесна и мрсна.

Маслото е некомогено, што значи не ги затвора порите, а влијае на регулирањето на секрецијата на себум. Помага во борбата против оштетување на кожата од дејството на слободните радикали и спречува/успорува појава на знаци на стареење.

Производот е наменет за сува кожа на лицето, мешана кожа, како и кожа склона кон акни.

Не содржи парабени, минерални масла, конзерванси и парафин.

НЕ го комбинирајте со: Argan и Just Blend Oil за да спречите поголема секреција на себум.

 Употреба: ден ноќ   

Забелешка: Можна е  индивидуална нетолеранција на производот. Доколку се појават несакани ефекти, прекинете ја употребата.

Состав: CAORILYC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CYDOPENTASILOXANE, SQUALANE, TOCOPHERYL ACETTE, BHT

Пред првата употреба, препорачуваме да направите ТЕСТ ЗА ЧУВСТВИТЕЛНОСТ: неколку капки од производот нанесете на мала површина на внарешната страна од лактот. Доколку не се појави никаква иритација за 24 часа, може да го користите производот

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

REVOX JUST SQUALANE 30ml - OUTLET Just Squalane 30мл Прихранувачко масло Серум базиран на сквален за хидратација на кожата на лицето.Скваланот е природна супстанца што нашето тело ја произведува и чија концентрација, со стареењето се намалува во организмот. Маслото од сквалан обезбедува извонредна хидратација и ја прави кожата мека и хидрирана. Текстурата на серумот е лесна и мрсна. Маслото е некомогено, што значи не г.. Category: Product #: 101401 Regular price: 275 ден. 275
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341