Распродадено
Kiwi Age-Defying Intense Face Serum 20ml

Kiwi Age-Defying Intense Face Serum 20ml

120 ден.299 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 104211
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Серум за зрела кожа, со екстракти од киви и колаген, комбинација која го подмладува лицето, ги измазнува тенките линии и ја намалува видливоста на борите. Хидрирана и нежна кожа.

Нанесете 4-5 капки наутро или навечер на сува и чиста кожа на лицето, избегнувајќи ја областа околу очите. Нежно масирајте додека не се апсорбира целосно, а потоа нанесете хидратантен крем. 

Внимание: Можна е индивидуална нетолеранција на која било од состојките. Пред првата употреба, се препорачува да се изврши тест за чувствителност.

СостојкиWater / Aqua, Propylene Glycol, Urea, Kiwi Fruit Extract / Actinidia Chinensis Fruit Extract, Butylene Glycol, Hydroxyethyl Cellulose, Provitamin B5 / Panthenol, Hydrolyzed Soy Protein (and) Rice Amino Acids (and) Hydrolyzed Adansonia Digitata Seed Extract (and) Proline, Phenoxyethanol, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Polysorbate 20, Fragrance / Parfum, Tartrazine / CI 19140, Brilliant Blue / CI 42090, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol, Limonene.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: kiwi, age, intense, face, serum
Revuele Kiwi Age-Defying Intense Face Serum 20ml Серум за зрела кожа, со екстракти од киви и колаген, комбинација која го подмладува лицето, ги измазнува тенките линии и ја намалува видливоста на борите. Хидрирана и нежна кожа. Нанесете 4-5 капки наутро или навечер на сува и чиста кожа на лицето, избегнувајќи ја областа околу очите. Нежно масирајте додека не се апсорбира целосно, а потоа нанесете хидратантен крем.  Внимание: Можна е индиви.. Category: Product #: 104211 Regular price: 120 ден. 299
120
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341