Kiwi Age-Defying Liquid Eye Patches

Kiwi Age-Defying Liquid Eye Patches

124 ден.309 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 104228
Достапност: На залиха
Количина:

Иновативен производ кој ја освежува и затегнува кожата околу очите и ја намалува видливоста на подочниците. Лесна гел формула со екстракти од киви, хијалуронска киселина и кофеин за брза апсорпција уште побрзи ефекти на затегната кожа и свеж изглед на зрелата кожа.

Нежно нанесете 2 пумпи од производот на сува, чиста кожа во пределот под секое око, 1-2 пати неделно. Оставете 10-15 минути и нежно исплакнете со вода. Избегнувајте контакт со очите! Во случај на контакт со очите, веднаш исплакнете со многу вода. 

Внимание: Можна е индивидуална нетолеранција на која било од состојките. Пред првата употреба, се препорачува да се изврши тест за чувствителност.

СостојкиWater / Aqua, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Provitamin B5 / Panthenol, Caffeine, Vitamin B3 / Niacinamide, Kiwi Fruit Extract / Actinidia Chinensis Fruit Extract, Butylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Fragrance / Parfum, Disodium EDTA, Tartrazine / CI 19140, Brilliant Blue / CI 42090, Hexyl Cinnamal, Linalool.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: kiwi, eye, patches, liquid
Revuele Kiwi Age-Defying Liquid Eye Patches Иновативен производ кој ја освежува и затегнува кожата околу очите и ја намалува видливоста на подочниците. Лесна гел формула со екстракти од киви, хијалуронска киселина и кофеин за брза апсорпција уште побрзи ефекти на затегната кожа и свеж изглед на зрелата кожа. Нежно нанесете 2 пумпи од производот на сува, чиста кожа во пределот под секое око, 1-2 пати неделно. Оставете 10-15 минути и нежно.. Category: Product #: 104228 Regular price: 124 ден. 309
124
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341