Распродадено
Novaclear Advanced Whitening Serum 30ml - OUTLET

Novaclear Advanced Whitening Serum 30ml - OUTLET

637 ден.
Производител: NovaClear
Шифра на производ: 81643
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Серум со висока концентрација на активен алфа арбутин, азелаична киселина, витамин Ц и тетрапептид, има силни својства за осветлување на кожата. Благодарение на повеќенасочното дејство, серумот ја намалува дисколорацијата, ги контролира акните и помага да се врати младешкиот изглед на кожата.

Состојки:

Aqua, Potassium Azeloyl Diglycinate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Glycerin, Alpha-Arbutin, Sodium Hyaluronate, Boerhavia Diffusa Root Extract, Tetrapeptide-30, Lactic Acid Propanediol, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Disodium EDTA

Активни состојки:

Highly concentrated: Alfaarbutine and Azeoglycine, Vitamin C, Tertapeptides

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

NovaClear Novaclear Advanced Whitening Serum 30ml - OUTLET Серум со висока концентрација на активен алфа арбутин, азелаична киселина, витамин Ц и тетрапептид, има силни својства за осветлување на кожата. Благодарение на повеќенасочното дејство, серумот ја намалува дисколорацијата, ги контролира акните и помага да се врати младешкиот изглед на кожата. Состојки: Aqua, Potassium Azeloyl Diglycinate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Glycerin, Alpha-Arbutin, S.. Category: Product #: 81643 Regular price: 637 ден. 637
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2023. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341