Распродадено
NOVACLEAR REDLESS Soothing Day Cream SPF30 - Смирувачки хидратантен дневен крем за лице со СПФ-30
  • NOVACLEAR REDLESS Soothing Day Cream SPF30 - Смирувачки хидратантен дневен крем за лице со СПФ-30

NOVACLEAR REDLESS Soothing Day Cream SPF30 - Смирувачки хидратантен дневен крем за лице со СПФ-30

798 ден.
Производител: NovaClear
Шифра на производ: 83708
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Смирувачки хидратантен дневен крем за лице со СПФ-30 за силна УВА/УВБ заштита на проблематична сува кожа, склона кон црвенило, чешање и перутање. Основата е  3R Complex (арника, див костен, магарешки трн), ја смирува чувствителната кожа и ја намалува видливоста на црвенилото + масло од авокадо за прихранување + алантоин  и пантенол за смирување и хидратација - 50ml

СостојкиAqua, Ethylhexyl Mexthoxycinnamate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dibutyl Adipate, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Coco-Caprylate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ceteareth-20, Decyl Glucoside, Persea Gratissima Oil, Arnica Montana Flower Extract, Aesculus Hippocastanum Flower Extract, Arctium Lappa Root Extract, Allantoin, Niacinamide, Potassium Azeloyl Diglycinate, Panthenol, Linum Usitatissimum Seed Extract, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Tocopheryl Acetate, Dicetyl Phosphate, Ceteth-10 Phosphate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Triethanolamine, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate,Parfum

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

NovaClear NOVACLEAR REDLESS Soothing Day Cream SPF30 - Смирувачки хидратантен дневен крем за лице со СПФ-30 Смирувачки хидратантен дневен крем за лице со СПФ-30 за силна УВА/УВБ заштита на проблематична сува кожа, склона кон црвенило, чешање и перутање. Основата е  3R Complex (арника, див костен, магарешки трн), ја смирува чувствителната кожа и ја намалува видливоста на црвенилото + масло од авокадо за прихранување + алантоин  и пантенол за смирување и хидратација - 50ml Состојки: Aqua, Ethylhexyl Me.. Category: Product #: 83708 Regular price: 798 ден. 798
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2023. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341