Распродадено
Oh My Gorg' Emerald Hair 25ml

Oh My Gorg' Emerald Hair 25ml

82 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 104761
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Балзам за коса со нежна зелена нијанса за истакнување на прамени, омбре или боење на целата коса. Бојата останува во вашата коса помеѓу 7 до 10 миења.

Производот не е погоден за темна коса, додека интензитетот на бојата зависи од типот и флексибилноста на косата. Состојбата на косата иста така ја одредува стапката на одмивање на бојата. Косата со оштетена структура може да ги задржи пигментите подолго.

Начин на уотреба: Покријте ја облеката и рамената со крпа. Нанесете го производот со заштитни ракавици на измиена, влажна коса. Оставете го балсамот да делува 5-20 минути (во зависност од интензитетот на бојата), потоа измијте го со вода и исушете ја косата.

Тест за алергија: Овој производ може да предизвика алергиска реакција. Затоа, задолжително направете тест за сензитивност 48 часа пред да ја бојадисате косата. Нанесете мала количина од балсамот на лактот, оставете да делува 30 минути и потоа измијте со вода. Ако не се појави реакција во рок од 48 часа, продолжете со боење на косата. Не се користи за за боење веѓи и трепки. Избегнувајте контакт со очи и кожа. Доколку дојде до контакт веднаш измијте се со вода!

Состав: Water / Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Cetrimonium Chloride, Phenoxyethanol, Fragrance / Parfum, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Disodium EDTA, HC Blue 16, Basic Yellow 87.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele Oh My Gorg' Emerald Hair 25ml Балзам за коса со нежна зелена нијанса за истакнување на прамени, омбре или боење на целата коса. Бојата останува во вашата коса помеѓу 7 до 10 миења. Производот не е погоден за темна коса, додека интензитетот на бојата зависи од типот и флексибилноста на косата. Состојбата на косата иста така ја одредува стапката на одмивање на бојата. Косата со оштетена структура може да ги задржи пигментите .. Category: Product #: 104761 Regular price: 82 ден. 82
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341