Распродадено
Papaya Brightening Liquid Eye Patches 50 ml

Papaya Brightening Liquid Eye Patches 50 ml

124 ден.309 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 104266
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Иновативен производ кој ја освежува кожата околу очите и ја намалува видливоста на подочниците. Лесна гел формула со папаја екстракти, витамин Ц и кофеин брза апсорпција и уште побрзи ефекти на затегната кожа и свеж изглед.

Нежно нанесете 2 пумпи од производот на сува, чиста кожа во пределот под секое око, 1-2 пати неделно. Оставете 10-15 минути и нежно исплакнете со вода. Избегнувајте контакт со очите! Во случај на контакт со очите, веднаш исплакнете со многу вода. 

Внимание: Можна е индивидуална нетолеранција на која било од состојките. Пред првата употреба, се препорачува да се изврши тест за чувствителност.

СостојкиWater / Aqua, Glycerin, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Provitamin B5 / Panthenol, Caffeine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Vitamin C / Sodium Ascorbyl Phosphate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Fragrance / Parfum, Disodium EDTA, Papaya Extract / Carica Papaya Extract, Acid Red 33 / CI 17200, Tartrazine / CI 19140.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: papaya, eye, patches
Revuele Papaya Brightening Liquid Eye Patches 50 ml Иновативен производ кој ја освежува кожата околу очите и ја намалува видливоста на подочниците. Лесна гел формула со папаја екстракти, витамин Ц и кофеин брза апсорпција и уште побрзи ефекти на затегната кожа и свеж изглед. Нежно нанесете 2 пумпи од производот на сува, чиста кожа во пределот под секое око, 1-2 пати неделно. Оставете 10-15 минути и нежно исплакнете со вода. Избегнувајте контакт .. Category: Product #: 104266 Regular price: 124 ден. 309
124
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341