Papaya Brightening Peel Serum 20 ml

Papaya Brightening Peel Serum 20 ml

120 ден.299 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 104259
Достапност: На залиха
Количина:

Пилинг со папаја екстракти, со нежни АХА киселини за чистење на порите, црнките, дамките, мртвите клетки. Го подобрува сјајот и текстурата на кожата. Свежа, мека и нежна кожа.

Нанесете 4-5 капки навечер на чиста и целосно сува кожа, избегнувајќи го пределот околу очите и нежно масирајте. По 10-15 мин., исплакнете темелно со вода, потоа нанесете хидратантен крем. Користете заштита од сонце наутро. 

Внимание: Можна е индивидуална нетолеранција на која било од состојките. Пред првата употреба, се препорачува да се изврши тест за чувствителност.

СостојкиWater / Aqua, Propylene Glycol, Hydroxyethyl Cellulose, Apple Juice / Pyrus Malus Juice, Lime Juice / Citrus Aurantifolia Juice, Kiwi Fruit Juice / Actinidia Chinensis Fruit Juice, Phenoxyethanol, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Polysorbate 20, Fragrance / Parfum, Papaya Extract / Carica papaya extract, Triethanolamine, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Acid Red 33 / CI 17200, Tartrazine / CI 19140, Limonene, Linalool

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: papaya, peel, serum
Revuele Papaya Brightening Peel Serum 20 ml Пилинг со папаја екстракти, со нежни АХА киселини за чистење на порите, црнките, дамките, мртвите клетки. Го подобрува сјајот и текстурата на кожата. Свежа, мека и нежна кожа. Нанесете 4-5 капки навечер на чиста и целосно сува кожа, избегнувајќи го пределот околу очите и нежно масирајте. По 10-15 мин., исплакнете темелно со вода, потоа нанесете хидратантен крем. Користете заштита од сонце наутр.. Category: Product #: 104259 Regular price: 120 ден. 299
120
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341