Распродадено
Glitter Mask Pink Dust Sachets
  • Glitter Mask Pink Dust Sachets

Glitter Mask Pink Dust Sachets

109 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 101982
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Пилинг маска со овошни АХА киселини и Q10 промовира интензивно обновување на клетките на кожата и ја забрзува регенерацијата. Иновативната формула ви овозможува да ја обновите уморна и досадна кожа, ја исполнува со енергија додека ги намалува отворените пори и помага да се елиминираат мртвите клетки на кожата. Кожата останува измазнета, мека и обновена со зголемена еластичност и цврстина.

Начин на употреба:

Чекор 1. Отворање на порите. За да ја подготвите кожата за чистење, поставете топол влажен пешкир на лицето. Чувајте го 5 минути.
Чекор 2. Длабоко прочистување. Нанесете рамномерен и континуиран слој на маска избегнувајќи ги областите директно околу очите, усните и веѓите. Оставете ја маската додека не се исуши целосно. 
Чекор 3. Отстранете ја маската. Започнете да отстранувате од основата на брадата нагоре со бавни движења.
Чекор 4. Завршен чекор. Користете вода за да ги отстраните сите остатоци од маската од лицето.
Избегнувајте го пределот директно околу очите, усните и веѓите. Само за надворешна употреба.

Состав:
Aqua, Polyvinyl Alcohol, Alcohol Denaturated, Glycerin, Xanthan Gum, Polyethylene Terephthalate, Polyurethane 33, Pyrus Malus Juice, Citrus Aurantifolia Juice, Actinidia Chinensis Fruit Juice, Phenoxyethanol, Parfum, Ubiquinone, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, CI 77000, CI 17200, CI 15850, CI 15880, CI 18050, Coumarin, Geraniol.

Вашето лице ќе блесне како вистинска ѕвезда додека забавните шарени маски од оваа колекција на производи ја завршуваат својата работа подобрувајќи го изгледот на вашата кожа.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: glitter, пилинг, sachets
Revuele Glitter Mask Pink Dust Sachets Пилинг маска со овошни АХА киселини и Q10 промовира интензивно обновување на клетките на кожата и ја забрзува регенерацијата. Иновативната формула ви овозможува да ја обновите уморна и досадна кожа, ја исполнува со енергија додека ги намалува отворените пори и помага да се елиминираат мртвите клетки на кожата. Кожата останува измазнета, мека и обновена со зголемена еластичност и цврстина. Начин.. Category: Product #: 101982 Regular price: 109 ден. 109
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341