JUST Squalane Cleanser 30ml

JUST Squalane Cleanser 30ml

395 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 103818
Достапност: На залиха
Количина:

Оваа формула на база на сквалан која се растопува на лицето, нежно, но ефикасно го чисти лицето. Темелно ги  отстранува нечистотиите од лицето, како и SPF кремите и шминката, без да ја исуши кожата. Го остава лицето чисто, балансирано и смирено. Комбинирајте го со различни производи од REVOX B77 JUST, како дел од вашата дневна рутина за нега на лицето.

Одговара за сите типови, а особено годи на сува и дехидрирана  кожа.

Препорачана употреба: Нанесете доволна количина од производот и протријте меѓу дланките да се загрее. Со нежна масажа нанесете на суво лице во траење од околу една минута, избегнувајќи контакт со очите. Исплакнете темелно со млака вода.

Внимание: Можна е индивидуална нетолеранција на некои од состојките. Пред првата употреба, препорачуваме да се направи тест за чувствителност.

Состојки: Aqua, Squalane, Isododecane, Dimethicone/Bis-Isobutyl Ppg-20 Crosspolymer, Coco-Caprylate/Caprate, Glycerin, Ethylhexyl Stearate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Isopropyl Myristate, Phenoxyethanol, Pyrus Malus Juice, Citrus Aurantifolia Juice, Actinidia Chinensis Fruit Juice, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: revox, squalane, cleanser
REVOX JUST Squalane Cleanser 30ml Оваа формула на база на сквалан која се растопува на лицето, нежно, но ефикасно го чисти лицето. Темелно ги  отстранува нечистотиите од лицето, како и SPF кремите и шминката, без да ја исуши кожата. Го остава лицето чисто, балансирано и смирено. Комбинирајте го со различни производи од REVOX B77 JUST, како дел од вашата дневна рутина за нега на лицето. Одговара за сите типови, а особено годи на.. Category: Product #: 103818 Regular price: 395 ден. 395
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2023. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341