REVUELE Niacinamide gel-cream 50ml

REVUELE Niacinamide gel-cream 50ml

398 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 106185
Достапност: На залиха
Количина:

Чекор #3

Освежувачки хидратантен гел-крем. Помага да се балансира излачувањето себум, да ја задржи влажноста на епидермисот, што овозможува мазна, свежа и немрсна кожа. Пружа заштита и зајакнување на кожата склона кон несовршености и флеки. Со редовна употреба, брзо и видливо ја подобрува текстурата и тенот на кожата. Годи на сите типови кожа, а особено на мрсна кожа, кожа со флеки, дамки, проширени пори и други  несовршености. Кремот е за секојдневна употреба, може да се користи и во дневната и во ноќната рутина.

СостојкиWater / Aqua, Glycerin, Vitamin B3 / Niacinamide, Provitamin B5 / Panthenol, Propylene Glycol, Betaine, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha Bark Extract, Oleanolic Acid, Inulin, Alpha-Glucan Оligosaccharide, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Silica, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Burdock Root Extract / Arctium Lappa Root Extract, Watercress Flower Extract / Nasturtium Officinale Leaf Extract, Sage Leaf Extract / Salvia Officinalis Leaf Extract, Phenoxyethanol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine,  Fragrance / Parfum, Disodium EDTA.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele REVUELE Niacinamide gel-cream 50ml Чекор #3 Освежувачки хидратантен гел-крем. Помага да се балансира излачувањето себум, да ја задржи влажноста на епидермисот, што овозможува мазна, свежа и немрсна кожа. Пружа заштита и зајакнување на кожата склона кон несовршености и флеки. Со редовна употреба, брзо и видливо ја подобрува текстурата и тенот на кожата. Годи на сите типови кожа, а особено на мрсна кожа, кожа со флеки, дамки, прош.. Category: Product #: 106185 Regular price: 398 ден. 398
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341