Revuele Niacinamide Face Mask 50ml

Revuele Niacinamide Face Mask 50ml

379 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 106178
Достапност: На залиха
Количина:

Неделен третман во новата рутина за нега на кожа. Маска која помага да се балансира лачењето себум, ги чисти порите, ја затегнува кожата и ја намалува видливоста на митисери и дамки. Ја измазнува површината на кожата, го изедначува тенот, и кожата добива здрав и свеж изглед. За сите типови кожа, но особено за оние кои имаат потреба за чистење со мат финиш ефекти.

СостојкиWater / Aqua, Zinc Oxide, Clay / Kaolin, Vitamin B3 / Niacinamide, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Macadamia Oil / Macadamia Ternifolia Seed Oil, Glycerin, Ethylhexyl Stearate, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Sodium Salicylate, Phenoxyethanol, Vitamin E Acetate / Tocopheryl Acetate, Fragrance / Parfum, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Lactic Acid, Citric Acid, Tartrazine / CI 19140, Brilliant Blue / CI 42090, Butylated Hydroxytoluene / BHT, Red Dye / CI 16255, Black Dye / CI 28440, Sodium Sulfate.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele Revuele Niacinamide Face Mask 50ml Неделен третман во новата рутина за нега на кожа. Маска која помага да се балансира лачењето себум, ги чисти порите, ја затегнува кожата и ја намалува видливоста на митисери и дамки. Ја измазнува површината на кожата, го изедначува тенот, и кожата добива здрав и свеж изглед. За сите типови кожа, но особено за оние кои имаат потреба за чистење со мат финиш ефекти. Состојки: Water / Aqua, Zinc Ox.. Category: Product #: 106178 Regular price: 379 ден. 379
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341