RHASSOUL MOROCCAN CLAY POWDER 100% ORGANIC

RHASSOUL MOROCCAN CLAY POWDER 100% ORGANIC

268 ден.490 ден.
Потребни наградни поени: 415
Производител: Institut Organica
Шифра на производ: AU 17-800
Достапност: На залиха
Количина:

100% органска црвена вулканска глина од мароканските Атлас планини. Идеална за третман на сите типови кожа и коса.- 200 гр


Маска од глина за лице – лидер за здрава и блескава кожа

Гасул или Расул (Ghassoul или Rhassoul) прочуена Mароканска лековита глина.

Често слушаме за раскошните маски и купки од глина кои ги нудат спа салоните и бањите.Глината постои од античко време , Египќаните ја користеле глината за негување и третирање на проблематичната кожа.
Употребата на природна маска од глина е најдобар начин за постигнување на чиста,здрава и блескава кожа.
Глината е хранлива и лековита, збогатена со минерали,хранливи состојки кои овозможуваат природна детоксификација и помагаат во чистење на кожата одвнатре.
Расул глина-вулканска минерална глина
Оваа глина содржи вулкански пепел и многу минерали како што се :калциум,натриум,магнезиум и железо.Има голема способност на впивање и одстранување на токсините,нечистотијата и тешките минерали од кожата.

Расул глината со векови се користела во Мароко како маска за чистење на лицето од себум.
Заради своите својства и богатството со вулкански минерали ,расул глината служи како средство за темелно чистење на лицето ,ги одстранува воспаленијата,митесерите и акните,а истотака ги намалува порите и спречува затворање на порите.
Се препорачува за проблематичната тинејџерска кожа.
Може да се користи во комбинација со различни етерични масла.Пр.во комбинација со етерично масло од лаванда се користи за одстранување на целулитот,додека пак со додавање на етерично масло од еукалиптус се освежува и разбудува телото,и делува антисептично.

Природна козметика, не содржи синтетички компоненти ,парфеми,пигменти и конзерванси.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS
Institut Organica RHASSOUL MOROCCAN CLAY POWDER 100% ORGANIC 100% органска црвена вулканска глина од мароканските Атлас планини. Идеална за третман на сите типови кожа и коса.- 200 гр Маска од глина за лице – лидер за здрава и блескава кожа Гасул или Расул (Ghassoul или Rhassoul) прочуена Mароканска лековита глина. Често слушаме за раскошните маски и купки од глина кои ги нудат спа салоните и бањите.Глината постои од античко време , Египќаните ја.. Category: Product #: AU 17-800 Regular price: 268 ден. 268 Available from: torba.mk