JUST Resveratrol + Ferulic Acid 30ml
  • JUST Resveratrol + Ferulic Acid 30ml
  • JUST Resveratrol + Ferulic Acid 30ml

JUST Resveratrol + Ferulic Acid 30ml

379 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 105416
Достапност: На залиха
Количина:

Антиоксидантен серум за лице и врат. Хидратантната формула која брзо се апсорбира комбинира два природни моќни антиоксиданси во оптимална концентрација од 1% и за двата. Тие соработуваат за да ја заштитат кожата од слободните радикали и да се борат со оштетувањата поврзани со стареењето. Ресвератролот работи на клеточно ниво за да ја промовира синтезата на колаген и еластин, и да ја зајакне кожната бариера, правејќи ја кожата помазна и поздрава. Ферулната киселина ја подобрува антиоксидантната ефикасност, а исто така го намалува развојот на старечки дамки и брчки. Производот таргетира нерамномерен тен, груба текстура на кожата, сувост и црвенило. Погоден е за мрсна, комбинирана и сува кожа. Комбинирајте со REVOX B77 JUST Vitamin C 2% suspension. Не комбинирајте со киселини за пилинг.

Начин на користење: Нанесете 3-4 капки на исчистена и целосно сува кожа на лицето и вратот навечер. Нежно масирајте додека не се апсорбира. Користете заштита од сонце наутро.

Состојки: Propylene Glycol, Ethoxydiglycol, Resveratrol, Ferulic Acid. 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
REVOX JUST Resveratrol + Ferulic Acid 30ml Антиоксидантен серум за лице и врат. Хидратантната формула која брзо се апсорбира комбинира два природни моќни антиоксиданси во оптимална концентрација од 1% и за двата. Тие соработуваат за да ја заштитат кожата од слободните радикали и да се борат со оштетувањата поврзани со стареењето. Ресвератролот работи на клеточно ниво за да ја промовира синтезата на колаген и еластин, и да ја зајакне кожнат.. Category: Product #: 105416 Regular price: 379 ден. 379
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341