JUST Glycolic Acid 20% 30ml
  • JUST Glycolic Acid 20% 30ml
  • JUST Glycolic Acid 20% 30ml

JUST Glycolic Acid 20% 30ml

349 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 101425
Достапност: На залиха
Количина:

Серум на гликолна киселина за регенерација на кожата на лицето. Гликолна киселина е една од најчесто користените алфа хидроксилни киселини, заради нејзината ефикасност. Нејзините молекули се помали од оние на другите АХА киселини и едноставно побрзо и подобро продираат и се апсорбираат во кожата. Делува така што ги крши врските помеѓу изумрените клетки на кожата, по што тие се ослободуваат и може лесно да се отстранат со ексфолијација. Редовната употреба го забрзува процесот на регенерација на кожата, со што се добива подмладен и посвеж изглед.

Не содржи парабени, минерални масла, конзерванси и парафин.

Комбинирајте со  Argan Oil или JUST Blend Oil за дневна рутина за нега, за негување и заштита на вашата кожа од прекумерно сушење.
Не го комбинирајте со Салицилна киселина, затоа што може да предизвика претерано сушење, црвенило или иритација на кожата.

 Употреба: ноќ   

Забелешка: Не го нанесувајте на иритирана или повредена кожа. Избегнувајте директна изложеност на сончеви зраци и користете моќна УВ заштита дури 7-10 дена после  употреба на оваа киселина

Состав: AQUA, GLYCOLIC ACID, PROPYLENE GLYCOL, POTASSIUM HYDROXIDE, XANTHAN GUM, PPG-1-PEG-9 LAURYL GLYCOL ETHER, PHENOXYETHANOL, DISODIUM EDTA.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
REVOX JUST Glycolic Acid 20% 30ml Серум на гликолна киселина за регенерација на кожата на лицето. Гликолна киселина е една од најчесто користените алфа хидроксилни киселини, заради нејзината ефикасност. Нејзините молекули се помали од оние на другите АХА киселини и едноставно побрзо и подобро продираат и се апсорбираат во кожата. Делува така што ги крши врските помеѓу изумрените клетки на кожата, по што тие се ослободуваат и може .. Category: Product #: 101425 5 1 5 stars, based on 1 reviews Regular price: 349 ден. 349
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341