JUST AHA Acids 30% 30ml
  • JUST AHA Acids 30% 30ml
  • JUST AHA Acids 30% 30ml

JUST AHA Acids 30% 30ml

369 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 101333
Достапност: На залиха
Количина:

Just AHA Acid 30% 30ml Серум за ексфолијација на кожата на лице

Ноќен серум со алфа хидроксилни киселини за ексфолијација на кожата на лицето. Овошните AHA киселини, се природни киселини кои се наоѓаат во: агруми, шеќерна трска, сок од домати, јаболка и грозје. Тие ги ексфолираат површинските слоеви на клетките на кожата, под кои останува мазна и свежа нова кожа.
Just AHA Acid делува на нерамномерен тен, фини линии и неправилна текстура на кожата.

Не содржи парабени, минерални масла, конзерванси и парафин.

 

Комбинирајте го со Argan Oil 100%, JUST Blend Oil или JUST Vitamin C за дневна рутина за нега на кожата и длабинско прихранување.

 

Не го комбинирајте со други Just Acids и витамин A. Избегнувајте директна изложеност на сончеви зраци и користете препарати со заштитен фактор една недела до 10 дена по употреба на Just Aha Acids.

 

 Употреба: ноќ   

Забелешка: Можна е индивидуална нетолеранција на производи. Во случај на иритација, прекинете ја употребата.

Состав: AQUA, PYRUS MALUS JUICE, CITRUS AURANTIFOLIA JUICE, ACTINIDIA CHINENSIS FRUIT JUICE, PROPYLENE GLYCOL, PHENOXYENTHANOL, XANTHAN GUM, PPG-1-PEG-9 LAURYL GLYCOL ETHER, DISODIUM EDTA, POTASSIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE.

ЗА МРСНА КОЖА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Squalane

JUST Niacinamide 10%

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST AHA ACIDS 30%

JUST Blend Oil

ЗА НОРМАЛНА/КОМБИНИРАНА КОЖА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

 Argan Oil 100%

JUST Blend Oil

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST AHA ACIDS 30%

JUST Blend Oil

ЗА ЗРЕЛА КОЖА/ВОЗРАСНА ПОПУЛАЦИЈА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

Argan Oil 100%

JUST Coenzyme Q10

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST AHA ACIDS 30%

JUST Blend Oil

Пред првата употреба, препорачуваме да направите ТЕСТ ЗА ЧУВСТВИТЕЛНОСТ: неколку капки од производот нанесете на мала површина на внарешната страна од лактот. Доколку не се појави никаква иритација за 24 часа, може да го користите производот

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Распродадено

Распродадено

JUST Squalane 30ml JUST Squalane 30ml
1 оценки
369 ден.

Распродадено

Распродадено

JUST Caffeine 5% 30ml JUST Caffeine 5% 30ml
3 оценки
369 ден.
REVOX JUST AHA Acids 30% 30ml Just AHA Acid 30% 30ml Серум за ексфолијација на кожата на лице Ноќен серум со алфа хидроксилни киселини за ексфолијација на кожата на лицето. Овошните AHA киселини, се природни киселини кои се наоѓаат во: агруми, шеќерна трска, сок од домати, јаболка и грозје. Тие ги ексфолираат површинските слоеви на клетките на кожата, под кои останува мазна и свежа нова кожа. Just AHA Acid делува на нерамн.. Category: Product #: 101333 5 1 5 stars, based on 3 reviews Regular price: 369 ден. 369
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341