Bio Argan Oil 100% Pure Cold Pressed 30ml
  • Bio Argan Oil 100% Pure Cold Pressed 30ml
  • Bio Argan Oil 100% Pure Cold Pressed 30ml

Bio Argan Oil 100% Pure Cold Pressed 30ml

393 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 102651
Достапност: На залиха
Количина:

АРГАН МАСЛО 100% ЧИСТО ЛАДНО ЦЕДЕНО

Течното мароканско злато е богато со масни киселини, антиоксиданси, витамин Е, протеини, полифеноли, каротени, сквалени.....100% ПРИРОДЕН СОСТАВ ЗА БЕСПРЕКОРНА УБАВИНА. 

Добро е да се знае, дека аргановото масло е еден од најголемите природни извори на витамин Е-еликсирот на младоста. Тој во својат состав содржи 2 пати повеќе витамин Е одколку маслиновото масло. Кога на ова ќе се додадат и антиоксидансите-кои ја заштитуваат кожата од оштетувања, но и го стимулираат производството на колагенот, + масните киселини- најзастапени се олеинската и Омега-9- кои лесно и брзо се апсорбираат и ја подобруваат влажноста и еластичноста на кожата, но и ја стимулираат циркулацијата на крвта + протеините кои го подобруваа врзивното ткиво на кожата и со тоа ја прават затегната и свежа со помлад изглед + сквалени кои имаат изразени анти-бактериски својства, па затоа особено годи на проблематична кожа,кожа со егзема, псорјаза, розацеа + каротени за заштита од УВ зраците......

Јасно е дека станува збор за навистина бесценето масло за нега и тоа на сите типови кожа и коса                         

  • нега на кожа на лице и тело
  • нега на кожата на бремени жени-спречува појава на стрии
  • нега на коса

За навлажнување, но и интензивно хидратирање, прихранување, омекнување, подобрување на еластичноста, но и смирување на кожата. Го одржува природниот хидро баланс, благодарение на големата кол. прихранувачки состојки, масни киселини и вит.Е.

Одлично масло и за коса. Брзо се впива и не остава мрсни траги

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
REVOX Bio Argan Oil 100% Pure Cold Pressed 30ml АРГАН МАСЛО 100% ЧИСТО ЛАДНО ЦЕДЕНО Течното мароканско злато е богато со масни киселини, антиоксиданси, витамин Е, протеини, полифеноли, каротени, сквалени.....100% ПРИРОДЕН СОСТАВ ЗА БЕСПРЕКОРНА УБАВИНА.  Добро е да се знае, дека аргановото масло е еден од најголемите природни извори на витамин Е-еликсирот на младоста. Тој во својат состав содржи 2 пати повеќе витамин Е одколку маслиновото.. Category: Product #: 102651 Regular price: 393 ден. 393
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341