Bio Rosehip Oil 100% Pure Cold Pressed 30ml
  • Bio Rosehip Oil 100% Pure Cold Pressed 30ml
  • Bio Rosehip Oil 100% Pure Cold Pressed 30ml

Bio Rosehip Oil 100% Pure Cold Pressed 30ml

393 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 102668
Достапност: На залиха
Количина:

МАСЛО ОД ШИПИНКА ЧИСТО 100% ЛАДНО ЦЕДЕНО 

Доколку барате природен производ кој на вашето лице ќе му даде совршен порцелански тен, тогаш вие сте спремни за нашето масло од семки од шипинка-ладно цедено и 100% чисто.

BIO ROSEHIP OIL - масло од семки од шипинка, е нерафинирано, изобилува со голема количина масни киселини, а тоа најпрво ќе се забележи по мирисот. Имено, нерафинираните масла од семки од шипинки, изобилуваат со масни киселини, кои имаат силен карактеристичен мирис, што никако НЕ Е МИРИС на ужегнатост. Секогаш имајте на ум, дека маслата од семки од шипинки без мирис се рафинирани и нудат помалку  погодности одколку нерафинираните масла

Маслото од шипинки е богато со линолеинска киселина, олеинска киселина, про-витамин А, витамин Е и Ц, биофлавоноиди, танини, каротеноиди, полифеноли- комбинација за која е докажано дека ги минимизира знаците на стареење на кожата, а одлично делува и на други карактеристични состојби на кожата:

  • Маслото од шипинка одговара за сите типови кожа, и со редовна употреба, со само неколку капки кожата ќе добие порцелански изглед со прозрачен сјај. А за сува кожа  и кожа без сјај....едноставно може да се каже дека ова е задолжително масло: многу брзо видно ја подобрува структурата на самата кожа, благодарение на составот кој ја помага регенерацијата и обновата на клетките.
  • Хиперпигментација-нема ништо подобро за третман на флеки на кожата кои се појавиле како резултат на дејството на сончевите зраци, флеки кои се појавиле во текот на бременоста или како резултат на стареење на кожата. Само нанесете неколку капки на влажна кожа со нежна масажа до комплетно впивање на маслото
  • Третман на кожа со стрии
  • Регенерирање на проблематична кожа со акни, или белези

Маслото може да се комбинира и со други природни масла и путери, како: арганово масло, маслиново масло, масло од авокадо, масло од морков, шеа путер.....

За смирување и заштита на кожата од надворешни негативни влијанија. Лесно, некомодогено, брзо се впива и го одржува природниот баланс на лачење на себум.

Ја минимизира видливоста на лузните, темните дамки, хиперпигментацијата.

Ја одржува кожата хидрирана, спречува намалува чешање и перутањеи и дава природен свиленкаст сјај

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
REVOX Bio Rosehip Oil 100% Pure Cold Pressed 30ml МАСЛО ОД ШИПИНКА ЧИСТО 100% ЛАДНО ЦЕДЕНО  Доколку барате природен производ кој на вашето лице ќе му даде совршен порцелански тен, тогаш вие сте спремни за нашето масло од семки од шипинка-ладно цедено и 100% чисто. BIO ROSEHIP OIL - масло од семки од шипинка, е нерафинирано, изобилува со голема количина масни киселини, а тоа најпрво ќе се забележи по мирисот. Имено, нерафинираните масла од с.. Category: Product #: 102668 Regular price: 393 ден. 393
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341