MezoDerm The Alternative Mesotherapy BODY LOTION

MezoDerm The Alternative Mesotherapy BODY LOTION

269 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 902069
Достапност: На залиха
Количина:

ЛОСИОН ЗА ТЕЛО алтернативна мезотерапија за криомасажни ефекти Содржи COVA B TROX-комлекс: активен морски магнезиум, екстракти од морски алги, полисахариди, малтоза како и екстракт од корен од цикорија. Го успорува процесот на стареење на кожата, ја зацврстува и регенерира кожата, ја подобрува мускулатурата и еластичноста на кожата и ја прави мека и свиленкасто кадифена на допир. Природниот бетаин- екстракт од шеќерна репка интензивно делува на посувите делови од кожата, врши длабинска хидратација и формира заштитен филм за спречување на негативни дејства од надворешните влијанија. Посебно се препорачува за масажа и нега на кожата за повозрасна популација, како и при ослабена мускулатура на кожата од различни причини: бременост, оперативни зафати, неможност за движење/спортување од различни причини. БЕЗ АЛКОХОЛ, ПАРАБЕНИ И СИЛИКОНИ

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2021. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Revuele MezoDerm The Alternative Mesotherapy BODY LOTION ЛОСИОН ЗА ТЕЛО алтернативна мезотерапија за криомасажни ефекти Содржи COVA B TROX-комлекс: активен морски магнезиум, екстракти од морски алги, полисахариди, малтоза како и екстракт од корен од цикорија. Го успорува процесот на стареење на кожата, ја зацврстува и регенерира кожата, ја подобрува мускулатурата и еластичноста на кожата и ја прави мека и свиленкасто кадифена на допир. Природниот бетаин.. Category: Product #: 902069 Regular price: 269 ден. 269 Available from: torba.mk