Пена за чистење на лицето од камилица 150ml

Пена за чистење на лицето од камилица 150ml

99 ден.335 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 901987
Достапност: На залиха
Количина:

ВОЗДУШЕСТА ПЕНА ЗА ЧИСТЕЊЕ ЛИЦЕ со природни зеленчукови екстракти за секојдневно нежно миење на кожата на лицето, за целосно отстранување на сите видови нечистотии и остатоци од шминка. Доминантна состојка- сок од КРАСТАВИЦА -која ќе обезбеди комплетна хидратација на кожата, ќе го подобри тонусот на мускулатурата на лицето, ќе ја освежи и омекне кожата и ќе и даде на кожата прозрачен, здрав сјај. Внимателно одбраните состојки во пената, не ја пореметуваат природната заштитна функција на кожата, не оставаат непријатно чувство на затегнатост и не ја сушат кожата, туку одлично ја припремаат за понатамошниот процес на негување. 

  • Нанесете од пената на влажна кожа на лицето, масирајте со лесни движења, а потоа исплакнете го лицето со топла вода

​Состав : Aqua, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocomidoprpyl Betaine, Glycerin, Sodium Laureth-5 Carboxylate, Coco-Glucoside (and) Glyceryl Oleate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydroxyethylcellulose, Chamomila Recutita (Matricaria) Extract, Phenoxyethanol, Panthenol, Parfum, Disodium EDTA, Citric Acid.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

Revuele Пена за чистење на лицето од камилица 150ml ВОЗДУШЕСТА ПЕНА ЗА ЧИСТЕЊЕ ЛИЦЕ со природни зеленчукови екстракти за секојдневно нежно миење на кожата на лицето, за целосно отстранување на сите видови нечистотии и остатоци од шминка. Доминантна состојка- сок од КРАСТАВИЦА -која ќе обезбеди комплетна хидратација на кожата, ќе го подобри тонусот на мускулатурата на лицето, ќе ја освежи и омекне кожата и ќе и даде на кожата прозрачен, здрав сјај. .. Category: Product #: 901987 Regular price: 99 ден. 99 Available from: torba.mk