REVUELE VITANORM C+ENERGY MICELLAR WATER 200ml

REVUELE VITANORM C+ENERGY MICELLAR WATER 200ml

115 ден.288 ден.
Потребни наградни поени: 233
Производител: Revuele
Шифра на производ: 903097
Достапност: На залиха
Количина:

REVUELE VITANORM C Енергија - Мицеларна вода Со Хијалуронска киселина

Ексклузивна мицеларна вода за отстранување шминка
Збогатена со витамин Ц+ хијалуронска киселина, погодна за сите типови кожа, дури за најсензитивна кожа

За нежно отстранување на шминка од лицето, очите и усните - Не ја иритираат кожата
Ги отстранува нечистотиите со едно движење

Активирање на енергијата на клетките
Овој производ е дизајниран за деликатно чистење.

Тој ефикасно ги отстранува нечистотиите и мртвите клетки на кожата без да ја оштети заштитната липидна бариера на вашата кожа. Хијалуронската киселина во овој производ ги покажува неговите корисни својства, одржува оптимален баланс на вода во вашите клетки на кожата, формира заштитна фолија на нејзината површина, го држи и го спречува испарувањето на влагата и ја намалува длабочината на брчките.

Формулата, збогатена со витамини, ја враќа еластичноста, ги измазнува брчките, го подобрува тонот и текстурата на вашата кожа, ја омекнува сувата, дехидрирана кожа и ефикасно ја регенерира. Витаминот Ц ги тонизира, ги зајакнува ѕидовите на вашите крвни садови, совршено го поддржува имунитетот на ткивото и ја активира заштитната функција на вашата кожа.

 

ПРИМЕНА: нанесете го производот врз памучен диск, отстранете ја шминката од окото, усните и кожата на лицето и исплакнете со вода.

Состојки: Aqua, Glycerin, Peg-40 Glyceryl Cocoate, Sodium Coceth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Ascorbic Acid.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele REVUELE VITANORM C+ENERGY MICELLAR WATER 200ml REVUELE VITANORM C Енергија - Мицеларна вода Со Хијалуронска киселина Ексклузивна мицеларна вода за отстранување шминка Збогатена со витамин Ц+ хијалуронска киселина, погодна за сите типови кожа, дури за најсензитивна кожа За нежно отстранување на шминка од лицето, очите и усните - Не ја иритираат кожата Ги отстранува нечистотиите со едно движење Активирање на енергијата на клетките Ов.. Category: Product #: 903097 Regular price: 115 ден. 288
115
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341