JUST Lactic Acid + Ha 30ml
  • JUST Lactic Acid + Ha 30ml
  • JUST Lactic Acid + Ha 30ml

JUST Lactic Acid + Ha 30ml

395 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 103955
Достапност: На залиха
Количина:

Одличен раствор за нежен пилинг на лице и врат. Млечната киселина е меѓу најнежните алфа-хидрокси киселини. Делува на површинските слоеви на кожата, така да овозможува пилинг без да предизвика иритации, ја остава кожата посвежа, посветла, поцврста. Формулата е збогатена со хијалуронска киселина за попријатно чувство на смиреност и релаксација. Овој производ е наменет за кожа со погруба текстура, кожа со темни дамки, фини/мимични линии, како и брчки. Истотака, одговара и на сува кожа, како и уморна кожа без сјај. Комбинирајте со REVOX B77 JUST хијалуронска киселина 5% или REVOX B77 JUST Argan масло 100% за одржување на хидро балансот на кожата оптимално високо ниво.

Упатство: Нанесете 4-5 капки навечер на исчистената и целосно сува кожа, избегнувајќи ја регијата околу очите и нежно масирајте. Почекајте кожата, комплетно да се исуши, па нанесете го следниот производ. Користете пред навлажнувачки креми или третмани со масло.

 

Внимание: Не комбинирајте со други директни киселини (AHA, BHA) или ретиноиди за да избегнете преинтензивен пилинг и иритација на кожата. Не користете на воспалена, иритирана, изгорена од сонце или оштетена кожа. Избегнувајте директно изложување на сонце и користете заштита од сонце, и за време и една недела по употребата на REVOX B77 JUST LACTIC ACID + HA. Можна е индивидуална нетолеранција на производот. Ако се појави непријатност, престанете да го користите. Пред првата апликација, се препорачува да се изврши тест за чувствителност. Доколку не се развие иритација по 24 часа, производот е безбеден за употреба. Доколку се појави чувство на боцкање или печење, производот мора веднаш да се измие со многу вода. Ако чувството на печење продолжи, побарајте совет од лекар.

Ingredients/ Ingredientes: Water / Aqua, Lactic Acid, Propylene Glycol, Potassium Hydroxide, Sodium Hyaluronate, Hydroxyethyl Cellulose, Phenoxyethanol, Acid Red 33 / CI 17200, Tartrazine / CI 19140, Red Dye / CI 16255, Black Dye / CI 28440.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
REVOX JUST Lactic Acid + Ha 30ml Одличен раствор за нежен пилинг на лице и врат. Млечната киселина е меѓу најнежните алфа-хидрокси киселини. Делува на површинските слоеви на кожата, така да овозможува пилинг без да предизвика иритации, ја остава кожата посвежа, посветла, поцврста. Формулата е збогатена со хијалуронска киселина за попријатно чувство на смиреност и релаксација. Овој производ е наменет за кожа со погруба текстура, к.. Category: Product #: 103955 Regular price: 395 ден. 395
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2023. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341