JUST Marine Collagen + HA
  • JUST Marine Collagen + HA
  • JUST Marine Collagen + HA

JUST Marine Collagen + HA

379 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 103870
Достапност: На залиха
Количина:

МОРСКИ КОЛАГЕН + ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА е раствор од алги за лице и врат кој ја интензивира  хидратација на кожата. Формула со лесна текстура која овозможува длабински да се апсорбира во кожата и да обезбеди интензивна, долготрајна хидратација. Освен тоа, колагенот добиен од морски извори нуди интензивно хранење на сувата кожа, склона кон перутање, а  делува и како силен антиоксиданс. Заедно со хијалуронската киселина, придонесува за помазен и помлад изглед на лицето. Главна цел на овој раствор  е да ја елиминира  дехидратацијата и сувоста на кожата. Наменет за сува и комбинирана кожа. Комбинирајте со различни производи REVOX B77 JUST како дел од вашата дневна рутина за убавина.

Упатство: Нанесете 4-5 капки на исчистената кожа на лицето и вратот со нежни движења на масажа, наутро или навечер. Користете пред третмани со масло.

Внимание: Можна е индивидуална нетолеранција на производот. Ако се појави непријатност, престанете да го користите производот. Пред првата апликација, се препорачува да се изврши тест за чувствителност. Доколку не се развие иритација по 24 часа, производот е безбеден за употреба. Не ставајте на воспалена, изгорена од сонце или иритирана кожа. Ако почувствувате чувство на боцкање или печење, производот мора веднаш да се измие со многу вода. Ако чувството на печење продолжи, побарајте совет од лекар.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
REVOX JUST Marine Collagen + HA МОРСКИ КОЛАГЕН + ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА е раствор од алги за лице и врат кој ја интензивира  хидратација на кожата. Формула со лесна текстура која овозможува длабински да се апсорбира во кожата и да обезбеди интензивна, долготрајна хидратација. Освен тоа, колагенот добиен од морски извори нуди интензивно хранење на сувата кожа, склона кон перутање, а  делува и како силен антиоксиданс. Заедно со хиј.. Category: Product #: 103870 Regular price: 379 ден. 379
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341