JUST Mandelic Acid 10% + Ha 30ml
  •  JUST Mandelic Acid 10% + Ha 30ml
  •  JUST Mandelic Acid 10% + Ha 30ml

JUST Mandelic Acid 10% + Ha 30ml

395 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 103887
Достапност: На залиха
Количина:

СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ И ВРАТ, кој овозможува нежен пилинг на кожата. Манделична киселина е ароматична алфа-хидрокси киселина екстрахирана  од горчливи бадеми и е понежна од другите AHA киселини, како што е на пример гликолната киселина. Ги отстранува мртвите клетки на кожата, со што се освежува кожата и се подобрува нејзината текстура. Има значајна улога во синтезата на колагенот, што значи многу помага да се намалат ефектите на предвремено стареење на кожата.

Овој нежен ексфолијант особено годи на кожа со погруба текстура , поизразени пори на кожата, фини линии/мимични бори и брчки. MANDELIC ACID 10% + HA, истотака е погодна за чувствителна кожа, како и кожа склона кон акни. 

Како дел од вашата дневна рутина за убавина, може да ја комбинирате со хијалуронска киселина REVOX B77 JUST 5%.

Упатство: Нанесете 2-4 капки навечер на чиста и целосно сува кожа, избегнувајќи ја регијата околу очите и нежно масирајте до комплетна апсорпција. Почекајте додека кожата да се исуши пред да го нанесете следниот производ. Користете пред хидратантни креми или третмани со масло.

Внимание: Не комбинирајте со други директни киселини (AHA, BHA) или ретиноиди за да избегнете преголем пилинг и иритација на кожата. Не користете на воспалена, иритирана, изгорена од сонце или оштетена кожа. Избегнувајте директно изложување на сонце и користете заштита од сонце, и за време, но и една недела по употребата на REVOX B77 САМО МАНДЕЛИЧНА КИСЕЛА 10% + HA. Индивидуална нетолеранција на производот е можна. Ако се појави непријатност, престанете да го користите. Пред првата апликација, се препорачува да се изврши тест за чувствителност. Доколку не се развие иритација по 24 часа, производот е безбеден за употреба. Ако почувствувате боцкање или печење, мора веднаш да се измие со многу вода. Ако чувството на печење продолжи, побарајте совет од лекар.

СостојкиAqua, Mandelic Acid, Triethanolamine, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Hydroxyethylcellulose.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
REVOX JUST Mandelic Acid 10% + Ha 30ml СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ И ВРАТ, кој овозможува нежен пилинг на кожата. Манделична киселина е ароматична алфа-хидрокси киселина екстрахирана  од горчливи бадеми и е понежна од другите AHA киселини, како што е на пример гликолната киселина. Ги отстранува мртвите клетки на кожата, со што се освежува кожата и се подобрува нејзината текстура. Има значајна улога во синтезата на колагенот, што значи многу помага д.. Category: Product #: 103887 Regular price: 395 ден. 395
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2023. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341