Retinol Cream - Vitamin E + Oil Blend SPF 20 50ml
  • Retinol Cream - Vitamin E + Oil Blend SPF 20 50ml
  • Retinol Cream - Vitamin E + Oil Blend SPF 20 50ml
  • Retinol Cream - Vitamin E + Oil Blend SPF 20 50ml

Retinol Cream - Vitamin E + Oil Blend SPF 20 50ml

429 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 103771
Достапност: На залиха
Количина:

Крем против брчки кој помага за ревитализација на кожата и подобрување на тенот. Кремот е збогатен со ретинол (витамин А), витамин Е, масло од арган и заштитен фактор за заштита на вашата кожа од сончевите УВ зраци- заштитен фактор 20. Ретинолот помага да се намали појавата на фини линии, пред времено стареење на кожата и несовршености предизвикани од изложување на сонце. За кожа со први знаци на стареење

Начин на употрема:

Нанесете мала количина од кремот, секое утро на чиста и комплетно сува кожа. Нежно масирајте до комплетна апсорпција. Избегнувајте ја регијата околу очите.

Ingredients:

Water / Aqua, Octocrylene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl  Salicylate, Para‰num Liquidum, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glycol  Cetearate, Argan Oil / Argania Spinosa Kernel Oil, Ethylhexyl Triazone,  Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Di-C12-13 Alkyl Malate,  Diisopropyl Adipate, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12,  Cetyl Palmitate, Bisabolol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer,  Triethanolamine, Phenoxyethanol, Vitamin A Palmitate / Retinyl Palmitate,  Fragrance / Parfum, Vitamin E Acetate / Tocopheryl Acetate, Octadecyl  Di-t-Butyl-4-Hydroxyhydrocinnamate, Benzyl Salicylate, Coumarin,  Hexyl Cinnamal, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
REVOX Retinol Cream - Vitamin E + Oil Blend SPF 20 50ml Крем против брчки кој помага за ревитализација на кожата и подобрување на тенот. Кремот е збогатен со ретинол (витамин А), витамин Е, масло од арган и заштитен фактор за заштита на вашата кожа од сончевите УВ зраци- заштитен фактор 20. Ретинолот помага да се намали појавата на фини линии, пред времено стареење на кожата и несовршености предизвикани од изложување на сонце. За кожа со први знаци на .. Category: Product #: 103771 Regular price: 429 ден. 429
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341