Retinol Eye Gel for Dark Circles & Puffy Eyes 30ml
  • Retinol Eye Gel for Dark Circles & Puffy Eyes 30ml
  • Retinol Eye Gel for Dark Circles & Puffy Eyes 30ml
  • Retinol Eye Gel for Dark Circles & Puffy Eyes 30ml

Retinol Eye Gel for Dark Circles & Puffy Eyes 30ml

358 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 103764
Достапност: На залиха
Количина:

Овој гел за контурите на очите, збогатен со ретинол и уреа, е специјално дизајниран да помогне во намалувањето на појавата на знаци на стареење во нежната регија околу очите, како што се нерамна текстура и дамки. Ја измазнува и заштитува кожата. Ретинолот го подобрува производството на колаген и ги таргетира тенките-фини линии, но и брчките, како и другите знаци на предвремено стареење како резултат на изложување на сонце. Уреата се задржува во хидро состојките, помагајќи во борбата против сувоста и грубоста на регијата околу очите. Со хидрирање на кожата, се минимизира видливоста на брчките.

Што е ретинол?

Ретинолот (витамин А) не може да се произведува од клетките и затоа треба да се снабдува локално, преку нега на кожата. Ретинолот делува како антиоксиданс и делува длабински на клеточно ниво, каде што помага во засили производството на колаген и еластин, го намалува/успорува стареењето на клетките и го регулира производството на себум

Начин на употреба:

Со нежно тапкање во регијта на контурата на окото, делувајќи од внатрешните кон надворешните агли на очите. Избегнувајте директен контакт со очите.

Ingredients:

Water / Aqua, Urea, Propylene Glycol, Castor Oil / Ricinus Communis  Seed Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine,  Vitamin A Palmitate / Retinyl Palmitate, PEG-40 Hydrogenated Castor  Oil, Phenoxyethanol, Mannitol, Cellulose, Hydroxypropyl Methylcellulose,  Disodium EDTA.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
REVOX Retinol Eye Gel for Dark Circles & Puffy Eyes 30ml Овој гел за контурите на очите, збогатен со ретинол и уреа, е специјално дизајниран да помогне во намалувањето на појавата на знаци на стареење во нежната регија околу очите, како што се нерамна текстура и дамки. Ја измазнува и заштитува кожата. Ретинолот го подобрува производството на колаген и ги таргетира тенките-фини линии, но и брчките, како и другите знаци на предвремено стареење како резулт.. Category: Product #: 103764 Regular price: 358 ден. 358
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341