Retinol Serum Vitamin E + Oil Blend 30ml
  • Retinol Serum Vitamin E + Oil Blend 30ml
  • Retinol Serum Vitamin E + Oil Blend 30ml
  • Retinol Serum Vitamin E + Oil Blend 30ml

Retinol Serum Vitamin E + Oil Blend 30ml

358 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 103757
Достапност: На залиха
Количина:

Витамин А (ретинол), мешавина на масла и витамин Е кои ја осветлуваат кожата, даваат долготраен сјај, еластичност и мазност на кожата. Ултра лесната формула овозможува брзо да се апсорбира во кожата. Ретинолот помага да се намали/успори појавата на фини тенки линии, несовршености предизвикани од изложување на сонце, како и знаци на стареење на кожата. За кожа со први знаци на стареење.

Што е ретинол? Ретинолот (витамин А) не може да се произведе од телото и затоа треба да се снабдува локално, преку нега на кожата. Ретинолот делува како антиоксиданс и делува длабински на клеточно ниво, каде помага да се засили производството на колаген и еластин, помага да се намали/успори стареењето на клетките и го регулира производството на себум

Начин на употреба:

Нанесете доволна количина, навечер, на чиста и комплетно сува кожа, на лицето и вратот, избегнувајќи ја регијата околу очите. Нежно тапкајте до комплетна апсорпција. Наутро секогаш користете заштита од сонце. За најдобри резултати комбинирајте со REVOX B77 RETINOL CREAM.

Ingredients:

Caprylic / Capric Triglyceride, Sweet Almond Oil / Prunus Amygdalus  Dulcis Oil, Sunflower Seed Oil / Helianthus Annuus Seed Oil, Avocado  Oil / Persea Gratissima Oil, Coconut Oil / Cocos Nucifera Oil, Squalane,  Vitamin E Acetate / Tocopheryl Acetate, Vitamin A Palmitate / Retinyl  Palmitate, Fragrance / Parfum, Rosemary Oil / Rosmarinus O‰cinalis  Leaf Oil, Butylated Hydroxytoluene / BHT, Limonene.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
REVOX Retinol Serum Vitamin E + Oil Blend 30ml Витамин А (ретинол), мешавина на масла и витамин Е кои ја осветлуваат кожата, даваат долготраен сјај, еластичност и мазност на кожата. Ултра лесната формула овозможува брзо да се апсорбира во кожата. Ретинолот помага да се намали/успори појавата на фини тенки линии, несовршености предизвикани од изложување на сонце, како и знаци на стареење на кожата. За кожа со први знаци на стареење. Што е ре.. Category: Product #: 103757 Regular price: 358 ден. 358
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341